Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy

Štítky:

Prevence rizikového chování

Prevence rizikového chování je jedním z aspektů školního výchovného působení, a tak jsme se poslední březnové dny věnovali společně s lektorkou, napříč všemi ročníky, primární prevenci.  Šesté ročníky se zaměřily na online svět, jeho nástrahy a rizika.

Publikováno 10. 4. 2022 11:00

Čtvrťáci poznávají ekosystémy

Pole, louky a zahrady, to jsou ekosystémy, se kterými se seznamují čtvrťáci v průběhu hodin přírodovědy. K získávání nových poznatků používají nejen novou digitální techniku, ale i přímé pozorování přírody. Prozkoumali nádherné okolí tůňky Rusalek, rybníček Pstruží násada.

Publikováno 10. 4. 2022 10:48

Zápis budoucích školáků

Po dvou letech, kdy se nemohl zápis do 1.tříd konat klasickou formou, se naše škola konečně zaplnila malými předškoláky za doprovodu jejich blízkých. Letos poprvé mohli rodiče využít rezervační systém a vybrat si čas zápisu. Odpadlo tím dlouhé čekání na chodbách.

Publikováno 10. 4. 2022 10:35

MŠ ve škole

Během března se do naší školy přišly podívat děti z mateřských škol. Navštívily žáky 1. tříd, kteří jim předvedli, co vše se již naučili. Nechyběla prohlídka hudebny, tělocvičny a nové PC učebny.

Publikováno 10. 4. 2022 10:16

Strážníci městské policie v družině

Strážníci městské policie nás opět navštívili v družině. Odpoledne jsme strávili v duchu bezpečnosti a dozvěděli jsme se, jak se správně chovat v silničním provozu a informace o první pomoci.

Publikováno 10. 4. 2022 9:53

Soutěž Osecká sovička

Po delší době jsme si opět zasoutěžili v recitaci poezie. Ve středu 30. 3. 2022 jsme se sešli ve Společenském centru v Oseku.

Publikováno 10. 4. 2022 9:46

Plavecký výcvik

Plavecký výcvik je na naší škole součástí tělesné výchovy pro žáky 2. – 4.tříd. Výuka plavání probíhá v krytém bazénu v Bílině pod vedením zkušených kvalifikovaných instruktorů plavecké školy, kteří přizpůsobují výuku věku a schopnostem jednotlivců.

Publikováno 10. 4. 2022 9:23

Mobilní tabletová třída

V rámci kvalitní moderní výuky začali všichni žáci naší školy využívat tablety. A tak ve sborovně vypukla bitva o tablety do hodin:) Tato moderní dotyková technologie se stala zpestřením převážně v hodinách matematiky, českého jazyka, přírodovědy i vlastivědy.

Publikováno 10. 4. 2022 8:58

Pohádkový zážitek

Prvního dubnového dne se první stupeň osecké školy vypravil na cestu do říše pohádek, fantazie a dobrodružství. Místem pohádkového snění se stalo Docela velké divadlo v Litvínově a představení Kocour v botách, pohádka z pera bratří Grimmů.

Publikováno 10. 4. 2022 8:42

Projektový den ve 4.B - Velká Morava

Je důležité znát své kořeny, a proto se s nimi seznamují žáci 4. B. Ke zpestření výuky přispívají projektové dny. Zrovna jsme probírali Velkou Moravu. Úkol byl: ,,Co vím, co jsem si zapamatoval.,,

Publikováno 29. 3. 2022 23:27

Virtuální návštěva Temelína

I v letošním školním roce jsme měli možnost virtuálně navštívit jadernou elektrárnu Temelín a podívat se do nejvíce střežených míst k reaktoru i chladící věži.  Moderátoři nám vysvětlili výrobu, princip a využití energie.

Publikováno 29. 3. 2022 23:08

Jak se učí a adaptují děti z Ukrajiny

Ve spolupráci s ukrajinskou učitelkou Alonou Sheliuk, která vede malotřídku s 27 žáky od 1. do 9. třídy, se nám podařilo usnadnit ukrajinským dětem přestup do nového prostředí.

Publikováno 25. 3. 2022 14:09