Úvod > Ze života školy > Akce školy > Vídeň – město Habsburků

Vídeň – město Habsburků

Zahraniční výjezdy jsou pro naše žáky zajímavým a vyhledávaným zpestřením výuky cizích jazyků, neboť nabízejí možnost nahlédnout do kultury cizí země a získat tak spoustu nových zážitků a cenných zkušeností. I tentokrát byl zájem o účast na exkurzi do Rakouska enormní, o čem svědčí počet padesáti jedna zúčastněných žáků!

Program zájezdu byl velmi zajímavý a přínosný, děti navštívily nejznámější obytný dům a raritu Vídně – Hudertwasserhaus, nejstarší zoologickou zahradu na světě zapsanou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Účastníci zhlédli interiér zámku Schönbrunn, letní rezidenci rakouských císařů a viděli ranní trénink lipicánů ve španělské dvorní jízdárně Hofreitschule. Jedno odpoledne též strávili v zábavném parku Prater, kde kromě atrakcí navštívili muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Výlet byl zakončen interaktivní expozicí Time Travel, v němž mohli prožít magickou jízdu časem vídeňské historie a setkat se např. s Wolfgangem Amadeem, Marií Terezií a Sisi. Byl zde také prostor a čas na osobní volno a individuální zájmy v centru tohoto úžasného města. Myslím, že si každý účastník zájezdu přišel na své a jak říká Komenský, mladý člověk by měl hodně cestovat, aby poznal svět a sám sebe v něm...