Úvod > Ze života školy > Akce školy > Poznávání Pražského hradu

Poznávání Pražského hradu

V květnu se páťáci vydali do Prahy „Bojovat o hrad“. Tak se totiž jmenovala soutěžní hra, které se na Pražském hradě zúčastnili. Vyrazili jsme brzy ráno a už v 8:30 hod. jsme otvírali brány hradu. Nejprve jsme zhlédli motivační film a poslechli si instrukce jak plnit zadané úkoly.

A protože každý král potřebuje své poddané, aby mu sloužili, tak i my jsme byli rozděleni na obránce, služebníky, řemeslníky a umělce. Poté jsme se ve skupinkách vydali hledat své řemeslné erby a plnit úkoly. Správným vyřešením úkolů jsme získávali písmena do tajenky, které jsme zaznamenávali do Mistrovského glejtu. Při plnění úkolů jsme se dozvěděli mnoho o naší historii a zejména historii Pražského hradu.

Hrad jsme dobyli, protože všichni prokázali takové znalosti, že získali ve svém oboru Mistrovský glejt.

Navštívili jsme také Zlatou uličku a věž Daliborku, která nám připomněla prvního vězně a pověst, že nouze naučila Dalibora housti.

Naším cílem bylo ještě navštívit katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Nádhernou gotickou stavbu, která se pyšní třetí nejvyšší kostelní věží v Čechách, téměř 100 metrů. Ohromila nás svou velikostí a výzdobou. Prohlédli jsme si hrobky našich panovníků, o kterých jsme se učili. Viděli jsme i Korunovační komnatu, která je zamčena na sedm zámků a ukrývá drahocenné korunovační klenoty.

Škoda že nebylo více času na další poznávání Pražského hradu a naší historie.