Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy

Štítky:

Rusalka

Ještě v tom samém týdnu, ve kterém jsme si užili Tajemnou školu, vyrazili žáci z prvního stupně za dalšími nadpřirozenými bytostmi. A nebyly to ledajaké bytosti, tyhle jsou známé po celém světě. A aby toho nebylo málo, ještě k tomu všemu dokonce mluví zpěvem. Ale hádanek už bylo dost.

Publikováno 9. 12. 2022 8:57

Tajemná škola

Prší a venku se setmělo…nebo také čtvrtá hodina odbila a lampa zhasla. Přesně tak začala tajemná cesta plná úkolů a překážek pro děti z 1. stupně. Děti plnily úkoly, vyráběly si ve třídách a také si vyprávěly tajemné příběhy.

Publikováno 9. 12. 2022 8:56

Den Slabikáře

Protože naši prvňáčkové již splnili všechny úkoly ve své první učebnici, přišel čas rozdat jim Slabikář. Nedostali ho ale „zadarmo“, museli splnit pět úkolů z českého jazyka a získat tak 5 klíčů, kterými vysvobodili zakletou princeznu Abecedku.

Publikováno 9. 12. 2022 8:46

Divadlo ve školní družině

Listopadové odpoledne nám v družince zpříjemnilo Divadlo Krabice Teplice s pohádkou Václav a slimák. Děti byly vtaženy do děje pohádky, zazpívaly si s kytarou a jako obvykle byly velmi spokojeny a těší se na příští pohádku zase za rok.

Publikováno 9. 12. 2022 8:45

Čtyřlístek 1/2022/2023

Hlavní prázdniny jsou nějakou dobu za námi a máme za sebou kromě dřiny i  hodně akcí a nových zážitků z exkurzí a výletů. O některé akce se nám postaral školní parlament, který se letos zhostil jejich organizace a vyhodnocování.  A kdo je členem parlamentu? A jaké jsou další nápady na zlepšení?

Publikováno 28. 11. 2022 12:14

Halloweensko-dušičkový den

1. listopadu se na 2. stupni naší školy uskutečnil halloweensko-dušičkový den. Propojili jsme tak nově příchozí a tradiční svátek. Halloween je u nás vnímán jako import z anglosaského a keltského prostředí, který naše zemřelé předky oslavuje vesele a zároveň strašidelně.

Publikováno 10. 11. 2022 8:18

Orientace v knihovně

Ještě před podzimními prázdninami se vydali žáci 6. ročníků na lekci orientace v knihovně a dílny čtení, kterou nabízí Městská knihovna v Litvínově. V první části exkurze se žáci detektivní formou naučili orientovat v dětském oddělení knihovny.

Publikováno 10. 11. 2022 8:15

Další sportovní úspěch

Po medailích a pohárech, které pro naši školu vybojovala děvčata v atletickém čtyřboji, se tentokrát vyznamenali chlapci, a to konkrétně hoši v kategorii 6. – 7. tříd na turnaji ve stolním tenise, konaném na ZŠ Maršovská v Teplicích.

Publikováno 10. 11. 2022 8:13

Jablíčkování pátých tříd

Neobvyklý název pro běžný den, který se konal v pátých třídách. A proč jablíčkování? Protože celý den se točil kolem jablíček. V hodině českého jsme se dozvěděli, že „kousek jablíčka, krve kapička“. Teď už víme, že nad jablka není, že je v nich mnoho vitamínů.

Publikováno 10. 11. 2022 8:11

Angličtina nám není cizí

Na II. stupni naší školy už pár let pracujeme s anglickými časopisy Ready a Gate. V časopise Ready je každý měsíc pro žáky připraveno několik soutěží o drobné ceny. Pokoušíme tedy štěstěnu a čas od času pošleme svou práci a vyčkáváme, zda se na nás usměje štěstí.

Publikováno 9. 11. 2022 14:55

Suit Up Day

Ve čtvrtek 13. října se naše škola úplně proměnila. Připadali jsme si jako hvězdy na červeném koberci. Místo našich žáků totiž přišli do školy samí vyšňoření gentlemani a okouzlující dívky v krásných šatech. Děti pojaly letošní Suit Up Day opravdu slavnostně.

Publikováno 9. 11. 2022 14:53

To je zákon, kámo! 2

Alkohol, drogy a zákon to bylo téma navazujícího programu Revolution train neboli protidrogového vlaku, který navštívili naši deváťáci na konci osmého ročníku.

Publikováno 9. 11. 2022 14:51