Úvod > Ze života školy > Akce školy > Jablíčkování pátých tříd

Jablíčkování pátých tříd

Neobvyklý název pro běžný den, který se konal v pátých třídách. A proč jablíčkování? Protože celý den se točil kolem jablíček. V hodině českého jsme se dozvěděli, že „kousek jablíčka, krve kapička“. Teď už víme, že nad jablka není, že je v nich mnoho vitamínů. Jablíčkového krále tvrdých a měkkých i/y vyhrála Šárka Kubičková a Tomáš Lewkowicz.  Při hodině matematiky, kromě řešení početních úloh, jsme soutěžili „O jablkového matematického krále“, kterého vyhrála Šárka Kubičková a Martin Šušlík. V dílnách, jsme vyrobili netradiční síťovaná jablka, kdy jsme museli zatlouct minimálně padesát hřebíků, abychom vytvořili toto dílo. Nezaháleli jsme ani v hodině angličtiny a přírodovědy. Umíme popsat stavbu plodu, stromu i květu. Přidali jsme ruku k dílu a napekli jsme jablíčkové muffiny. Po dobře vykonané práci jsme si smlsli na výborných jablečných závinech, řezech a jablečných mlskách, které nám připravili i naše šikovné maminky a taťkové, čímž jim děkujeme, že nemalým dílem přispěli ke zdaru našeho projektového dne.