Úvod > Ze života školy > Akce školy > Orientace v knihovně

Orientace v knihovně

Ještě před podzimními prázdninami se vydali žáci 6. ročníků na lekci orientace v knihovně a dílny čtení, kterou nabízí Městská knihovna v Litvínově. V první části exkurze se žáci detektivní formou naučili orientovat v dětském oddělení knihovny. Jako indicie jim sloužily různé popisky a barevné piktogramy. Za odměnu při nalezení si mohly děti vybrat knihu dle svých preferencí. Oblíbené jsou především zábavné komiksy a japonská manga. Své zastoupení zde ale měly i žánry jako fantasy a hororové příběhy. Nebyl tu nikdo, kdo by si žádnou knihu nevybral.  V druhé části lekce jsme dále pracovali se svými knihami v rámci dílny čtení. Naším úkolem bylo pojmenovat problémy, se kterými se potýkají hlavní postavy. Zvládli jsme jim i podat pomocnou ruku a nabídnout řešení či radu, jak dotyčný problém vyřešit. Byla to zábava a děkujeme milým zaměstnancům za knihovny za příjemné zpestření výuky.