Úvod > Ze života školy > Akce školy > To je zákon, kámo! 2

To je zákon, kámo! 2

Alkohol, drogy a zákon to bylo téma navazujícího programu Revolution Train neboli protidrogového vlaku, který navštívili naši deváťáci na konci osmého ročníku. Pan Kašpar, emeritní policista, nám připomenul příběh drogově závislého Marcela a na celý příběh jsme se podívali z perspektivy policejního týmu. Žáci měli možnost diskutovat, ale také se aktivně zapojit jako vyšetřovatelé jednotlivých událostí. Ujasnili si například co je přestupek a co už je trestný čin, a jak se v určitých situacích zachovat. Je důležité umět vyhodnotit situace, které se zpočátku nezdají být nijak nebezpečné, být připraven a umět odhadnout kamarády, umět včas odmítnout riziková lákadla a rozhodnout se včas ve prospěch svého zdraví.