Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy

Štítky:

Nové číslo Čtyřlístku

Nový školní rok znamená nový začátek, nové známky, nové zážitky a často i nová přátelství... Přeji vám, aby pro vás školní rok 2023/2024 něco znamenal a dosáhli jste vytoužených úspěchů a užili si přitom spoustu srandy, na kterou budete rádi vzpomínat.

Publikováno 3. 11. 2023 10:44

Oslava Evropského dne jazyků

Léto uteklo jako voda, naše nesmělé pokusy o objednání si zmrzliny v cizím jazyce jsou dávno ty tam, a tak bylo nutné vzdát jazykům hold a oslavit zářijový svátek Evropský den jazyků.

Publikováno 12. 10. 2023 9:42

Planetárium Most

Dne 5. října vyrazily 5. ročníky na exkurzi do Planetária Most. Z pozorného naslouchání zajímavému výkladu a aktivního zapojení se žáků do diskuze bylo zřejmé, že téma Sluneční soustavy většinu páťáků velmi zaujalo.

Publikováno 12. 10. 2023 9:36

Divadelní představení

Letošní školní rok začaly 8. a 9. ročníky  návštěvou divadla dříve než ostatní roky, už 8. září. Výhodou bylo, že samotné divadlo Most nám financovalo dopravu.

Publikováno 12. 10. 2023 9:32

Okresní přebor škol v přespolním běhu

Na konci září se v Teplicích na Bílé cestě konal okresní přebor školních družstev v přespolním běhu. Běh na dlouhé tratě je velmi náročný a někdy je obtížné přesvědčit dostatek závodníků. Za naši školu se zúčastnil maximální možný počet 36 žáků - šest družstev ve třech věkových kategoriích.

Publikováno 12. 10. 2023 9:30

1000 let české historie během jediného dne

Žáci sedmých tříd se 4. října v rámci letošních dějepisných exkurzí dostali do oblasti Libochovicka, kde objevili více jak 1000 let starší české historie. Navštívili středověký hrad Hazmburk, keltské hradiště u Stradonic a prohlédli si majestátní Oldřichův dub v Peruci.

Publikováno 6. 10. 2023 10:01

Píseň pro školníka

V rámci projektu Hrdá škola jsme s dětmi z 1. stupně oslavili Den školníků. Našemu panu školníkovi jsme o přestávku zazpívali písničku a také napsali básničku, aby věděl, že ho máme rádi.

Publikováno 27. 9. 2023 7:39

Exkurze do světa čar a kouzel

Žáky 2.C čekalo v teplickém muzeu velké dobrodružství. Výstava Harryho Pottera se jim velmi líbila, poslechli si zajímavosti o vystavených předmětech a postavách. Nejvíce je zaujal mluvící klobouk, který jim řekl, na jakou kolej by ve světe čar a kouzel v Bradavicích patřili.

Publikováno 27. 9. 2023 7:32

Adaptační pobyt na Klínech

Na začátku září vyjeli žáci 6.A a 6.B na adaptační pobyt na nedaleké Klíny. S paní asistentkami Jarkou Macákovou a Ilonou Zavřelovou si zahráli společenské hry, které nám pomohly lépe se poznat. Po dobrém obědě si děti vyzkoušely svou zdatnost a odvahu v lezeckém centru a při minigolfu.

Publikováno 18. 9. 2023 9:51

První školní týden

Na svůj první školní den si vzpomene asi každý z nás. Velká očekávání, slavnostní nálada, vyzdobená škola a usměvavé paní učitelky. Letos tento den připadl na 4. září, kdy jsme v naší škole slavnostně přivítali 57 prvňáčků. Pan ředitel Mgr.

Publikováno 18. 9. 2023 9:50

Nechce se vám učit? Tak si zkuste krušit!

Správná motivace pro učení je důležitý klíč k úspěchu ve vzdělávání, a proto se všechny čtvrté ročníky vypravily na exkurzi do štoly Starý Martin v Krupce. Děti během prohlídky totiž poznaly, jak náročná a nebezpečná byla práce horníků.

Publikováno 18. 9. 2023 9:46

Novosedlický dopraváček

Ještě v červnu jsme se opět  po covidové odmlce zúčastnili dopravní soutěže v Novosedlicích. I počasí nám přálo. Letošní účast byla rekordní - přijelo 25 škol. V této konkurenci jsme obsadili krásné 12 místo. Organizace byla bezchybná.

Publikováno 18. 9. 2023 9:45