Úvod > Ze života školy > Akce školy > Nechce se vám učit? Tak si zkuste krušit!

Nechce se vám učit? Tak si zkuste krušit!

Správná motivace pro učení je důležitý klíč k úspěchu ve vzdělávání, a proto se všechny čtvrté ročníky vypravily na exkurzi do štoly Starý Martin v Krupce. Děti během prohlídky totiž poznaly, jak náročná a nebezpečná byla práce horníků. Celý den v podzemí prolézat úzké tunely, pracovat v prostředí, kde je celoroční teplota 8 °C a vlhkost kolem 80 % rozhodně patří k těm nejtěžším zaměstnáním. Dokonce se dozvěděly, že v 18. století v dole pracovaly děti od dvanácti let. Když ukončily povinnou školní docházku a rodiče neměli peníze na další studia, bylo nutné pomáhat jim uživit rodinu. V první polovině 20. století byl provoz těžby zastaven i přesto, že žíla Lukáš je nejdelší cínovou rudní žílou ve střední Evropě. Důl chátral až do 2. světové války, kdy se těžba obnovila a německá armáda ji využívala také jako muniční sklad. Všichni jsme si osm pater v podzemí užili a věříme, to byla dostatečná motivace ke školním úspěchům.