Úvod > Ze života školy > Akce školy > Okresní přebor škol v přespolním běhu

Okresní přebor škol v přespolním běhu

Na konci září se v Teplicích na Bílé cestě konal okresní přebor školních družstev v přespolním běhu. Běh na dlouhé tratě je velmi náročný a někdy je obtížné přesvědčit dostatek závodníků. Za naši školu se zúčastnil maximální možný počet 36 žáků - šest družstev ve třech věkových kategoriích. Závodilo se na tratích od 1 do 3 km, bohužel většinou na tvrdém asfaltovém povrchu.

V konkurenci 15 škol se nejlépe umístilo družstvo mladších žákyň, které si za 2. místo odvezlo stříbrné medaile. Pozadu nezůstaly ani nejmladší žákyně (4. – 5. třída), které za 3. místo vybojovaly bronz.

Ostatní družstva také bojovala ze všech sil, ale na medaile už nedosáhla. Starší chlapci se o lepší umístění připravili, když si část z nich prodloužila trať, ale i taková zkušenost se může na příští závody hodit.

Děkuji všem reprezentantům a přeji mnoho dalších sportovních úspěchů.

Mgr. Luboš Čapek