Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy


Štítky:Online svět a ty

Žijeme v době, kdy je užívání internetu dětmi prakticky nevyhnutelné, proto je důležitá prevence. Žáci čtvrtých a pátých tříd se zúčastnili besedy na téma Online svět a ty. Seznámili se s pravidly, jak se bezpečně pohybovat na sociálních sítí, jak zaheslovat svá data a neotvírat nebezpečné emaily.

Více

Publikováno 10. 5. 2022 18:36

Happening ke Dni matek

Happening může označovat mítink, příležitostné mimořádné shromáždění, ale některé slovníky uvádějí jako základní nebo dokonce jediný význam používání netradičních uměleckých forem a prvků (například divadelních, výtvarných nebo hudebních) se záměrem šokovat nebo provokovat diváky a vtahovat je do

Více

Publikováno 9. 5. 2022 0:23

Národní muzeum

Velkou výpravu za poznáním jsme na prvním stupni vzali vskutku z gruntu, protože vyrazit do Národního muzea není malý cíl. Postupně ve třech skupinách se žáci od prvního do pátého ročníku vydali do Prahy obdivovat expozici Zázraky evoluce. Úžas a nadšení doslova sálal ze všech dětí bez rozdílu věku.

Více

Publikováno 8. 5. 2022 20:40

Návštěva knihovny

Během měsíce dubna navštívili žáci prvního stupně knihovnu v Oseku. Seznámili se s pravidly půjčování knih a časopisů. Formou zábavných her plnili různé úkoly. Návštěva se dětem moc líbila. V budoucnu se těšíme na další spolupráci.

Více

Publikováno 7. 5. 2022 20:23

První meziškolní přebory v discgolfu

Discgolf se díky hřišti na Lukách stal tradiční náplní hodin TV na ZŠ Osek. Nebýt covidu, tak máme každý rok přeborníky školy. I letos uspořádáme turnaj o mistry naší alma mater a následně je vyšleme porovnat své házecí dovednosti na historicky 1. OKRESNÍ PŘEBORY v DISCGOLFU, které se konají 26. 5. 2022 v Teplicích na discgolfovém hřišti Na Letné.  Kdo nás bude reprezentovat? 

Více

Publikováno 7. 5. 2022 11:01

Školní sportovní klub při ZŠ Osek v projektu Hýbeme se hezky česky

Více

Publikováno 7. 5. 2022 10:54

Sportovní reprezentační týden

Od úterý do pátku pravidelně každý den měla naše škola zastoupení na nějaké sportovní akci organizované Asociací školních sportovních klubů, jehož je ŠSK při ZŠ Osek součástí. Úterý a středa byla zasvěcena atletice.

Více

Publikováno 7. 5. 2022 10:49

Čtyřlístek 2/2021/2022

Druhé číslo tohoto školního roku je na světě! Redaktoři se s vámi opět podělili o své povedené fotografie, zážitky z výletů, koníčky a recepty. V čísle nechybí ani popletené pohádky, vtipy, hádanky a již zmiňované lektvary žáků 6. ročníku.

Více

Publikováno 27. 4. 2022 15:52

No backpack day

Tento měsíc jste mohli před naší školou vidět něco velmi neobvyklého. Při pohledu na žáky stojící před školou a přicházející učitele jste si jistě klepali na čelo, protože někteří vypadali, že jdou místo do školy na nákup, jiní pro zvířátko do zverimexu, nebo se chystají s kufrem na letiště.

Více

Publikováno 23. 4. 2022 21:45

Velikonoce ve 3.C

Ve 3.C jsme na Velikonoční pondělí nenechali nic náhodě a vrhli se na pletení pomlázek. Všichni se z proutí statečně vymotali a krůpěje potu vystřídala radost. Přeci jen ne nadarmo se říká zlaté české ručičky! 

Více

Publikováno 17. 4. 2022 23:20

Prevence rizikového chování

Prevence rizikového chování je jedním z aspektů školního výchovného působení, a tak jsme se poslední březnové dny věnovali společně s lektorkou, napříč všemi ročníky, primární prevenci.  Šesté ročníky se zaměřily na online svět, jeho nástrahy a rizika.

Více

Publikováno 10. 4. 2022 11:00

Čtvrťáci poznávají ekosystémy

Pole, louky a zahrady, to jsou ekosystémy, se kterými se seznamují čtvrťáci v průběhu hodin přírodovědy. K získávání nových poznatků používají nejen novou digitální techniku, ale i přímé pozorování přírody. Prozkoumali nádherné okolí tůňky Rusalek, rybníček Pstruží násada.

Více

Publikováno 10. 4. 2022 10:48