Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy

Štítky:

Úspěch v biologii

V pátek 23. května se na teplickém gymnáziu uskutečnilo krajské kolo 58. ročníku Biologické olympiády, ve kterém jsme drželi palce naší žákyni Jitce Křemenové. Konkurence byla veliká, ale i přesto Jitka podala výborný výkon a z 28 soutěžících skončila na solidním 19. místě.

Publikováno 27. 5. 2024 14:43

Krajští šampioni

1. místo v krajském kole přeboru škol v orientačním běhu pro mladší žáky ZŠ Osek. Deštivé počasí nás nezastavilo a v Proboštově jsme se rozhodně neztratili.

Publikováno 22. 5. 2024 18:41

Praktická chemie

Jaká významná bílkovina se vyskytuje v mléce? A jak si doma vyrobit sýr? To byl úkol pro deváťáky. Filtrovalo se a všichni jsme zjistili, že hledanou bílkovinou je kasein a ta vodička, nebo-li filtrát, je syrovátka.

Publikováno 21. 5. 2024 22:11

Exkurze prvňáčků v chomutovském lesoparku

10. května se prvňáčci vypravili za poznáním do nejrozsáhlejší zoologické zahrady v chomutovském lesoparku. Hned u vstupu nás přivítal čáp sedící na hnízdě. Úžasní byli plameňáci, oslíci, ale pavilon medúz byl pro všechny nevšední zážitek.

Publikováno 15. 5. 2024 9:25

Svátek matek

Druhá neděle v květnu patří maminkám. Žáčci 1.A si pro své maminky připravovali dáreček už od konce března. Každý zasadil semínko afrikánů a pečlivě se staral, aby se rostlince dařilo. Vše se povedlo, pro svou maminku si odnesli kromě přáníčka i vlastnoručně vypěstovanou kytičku.

Publikováno 15. 5. 2024 9:22

Peklo v Úštěku

Byli jste již někdy v Úštěku? My - páťáci ho navštívili ve čtvrtek 9.5.2024. Dnes již víme, že se jedná o městečko s historickým náměstím a mnoha zajímavostmi. Nám se velmi líbil kostel sv. Petra a Pavla, stará hasičská zbrojnice i domy s podloubím. A Muzeum čertů s peklem bylo vůbec nejlepší!

Publikováno 15. 5. 2024 9:20

Městská policie v družince

Poslední dubnový čtvrtek byl v družině zakončen tématem bezpečnosti - navštívili nás strážníci městské policie v Oseku.

Publikováno 15. 5. 2024 9:18

Druháčci v botanické zahradě

Ve středu 24.4. se žáčci 2.B a 2.C vydali na výlet do Teplic. Nejprve je svezl vláček Humboldt, ze kterého si prohlédli Zámeckou zahradu a lázeňskou část města. Vláček je dovezl k Botanické zahradě. Tam se dívali na exotické rostliny, krásné ryby a rejnoky. Nechyběl nákup malého plyšáčka.

Publikováno 30. 4. 2024 13:30

Biologická olympiáda

V březnu proběhla v Teplicích okresní kola biologické olympiády pro žáky gymnázií a základních škol. V kategorii C naši školu reprezentovali žáci osmých tříd Vojtěch Brna, Adéla Mančalová a Daniel Partík, v kategorii D pak mladší žáci Šárka Kubíčková a Jitka Křemenová.

Publikováno 23. 4. 2024 15:43

V září otevřeme 3 první třídy

V měsíci březnu navštívily děti z oseckých mateřinek naši školu. Předškoláčci se zapojili do výuky prvňáků a s úspěchem poznávali čísla, písmenka i geometrické tvary. Prohlédli si celou školu a věříme, že se jim u nás líbilo. Hned v dubnu je totiž čekal zápis do prvních tříd.

Publikováno 15. 4. 2024 12:47

Úspěch v minikopané

Mladší i starší žáci se v dubnu zúčastnili okresního semifinále v minikopané, které pořádala naše škola na městském sportovišti. Bez ztráty bodu oba týmy vybojovaly první místo a postupují do okresního finále, které se bude konat 18. dubna v Krupce.

Publikováno 15. 4. 2024 12:44

Osecká sovička 2024

Ve středu 20. března se opět konala tradiční soutěž o nejlepší recitátory. Účast byla tentokrát větší  než v minulém roce, kdy spousta dětí omarodila. Naši nejmenší recitátoři vše krásně ustáli a statečně se postavili na pódium. Porota neměla jednoduché rozhodování.

Publikováno 15. 4. 2024 12:41