Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy

Štítky:

Rozhovor k zápisu do 1. třídy

Rozhovor ředitelky MŠ Hornická Kateřiny Slovanové a paní učitelky Lenky Špinkové ze ZŠ Osek k zápisům do 1. třídy. Informace k průběhu zápisu, školnímu vzdělávacímu programu školy, školní družině a mnoho dalšího najdete v odkazu zde.

Publikováno 10. 4. 2021 13:10

Další tvořivé úkoly a aktivity distanční výuky

Třeťáčci bojují s angličtinou, jak můžou. A to opakováním slovíček, tvořením či překladem vět. Rádi pracují v aplikaci Jamboard, kde mohou spojovat slova nebo věty k obrázkům.

Publikováno 24. 3. 2021 1:06

Den s Harrym Potterem na 1. stupni

V pátek 26.2. byli žáci 1. a 2. tříd naposledy ve škole. Ale loučení se školou smutné nebylo, právě naopak. Děti si užívaly den s Harrym Potterem, oblíbenou postavou ze školy v Bradavicích.

Publikováno 23. 3. 2021 23:24

Čtyřlístek 2/2020/2021

Zdravím vás u dalšího čísla školního časopisu Čtyřlístek. Tentokrát se máte opravdu na co těšit! Redaktoři z prvního a druhého stupně si pro vás připravili několik zajímavých recenzí, zážitků, pohádek, receptů a spoustu dalšího ke čtení…

Publikováno 12. 3. 2021 15:19

Online výuka jako dobrodružství

Distanční vzdělávání může být i dobrodružství v podobě únikové hry.

Publikováno 23. 2. 2021 23:10

Půl roku ve škole a vysvědčení je na stole

Netradiční školní rok se letos dotkl i prvňáčků. Zahájení školní docházky měli vskutku neobvyklé, dalo by se říci i pestré. Chvilku se učili prezenčně a chvilku distančně. Od nového roku jsme se ale naštěstí sešli zase zpátky v lavicích a jsme tomu všichni rádi.

Publikováno 21. 2. 2021 14:19

Představivost, tvořivost, zábava a praxe v distanční výuce

V rámci distanční výuky vedeme žáky k tvořivosti, k propojení učiva s praxí a k zábavě. Snažíme se žáky rozptýlit a zaměstnat je tak, aby všechny úkoly nemuseli vypracovávat jen u počítače.

Publikováno 21. 2. 2021 14:01

Barevný týden distančně

Pro zpříjemnění distanční výuky naše škola stejně jako loňský rok uspořádala tzv. Barevný týden. Každý den jsme se oblékli do daných barev. Pondělí bylo modré, úterý žluto-zelené, středa byla rozmanitá – duhová, ve čtvrtek nás celým dnem provázela červená a v pátek černo-bílá.

Publikováno 23. 1. 2021 22:04

Rok s distanční výukou

Za nedlouho to bude rok, co jsme vyměnili tabule za monitory, pera za tlačítka na klávesnici a distanční výuku jsme přijali jako výzvu. A i když to byl zpočátku boj, dostáváme se pomalu do fáze, kdy se online výuka přibližuje prezenční formě vzdělávání a zvyšuje se i její úroveň.

Publikováno 23. 1. 2021 21:19

Co nového u prvňáčků

Velké překvapení čekalo před vánočními prázdninami na naše prvňáčky. Nic netušící děti od rána pracovaly ve skupinách nebo samostatně na speciálních úkolech. Počítaly, vyhledávaly rozdíly, spojovaly slabiky do slov, tvořily věty, malovaly, vybarvovaly.

Publikováno 22. 1. 2021 18:51

Vánoce ve 3.B

Každý jsme si asi letošní Vánoce a oslavy spojené s nimi představovali úplně jinak.

Publikováno 22. 12. 2020 14:33

Udělej radost

I letos jsme v rámci projektu Hrdá škola konali dobré skutky. Opět jsme chtěli potěšit jedince, kteří se nacházejí ve zdravotnických či sociálních zařízeních nebo ty, kteří jsou osamoceni.

Publikováno 22. 12. 2020 14:27