Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Akce školy > Dějepisná exkurze Kostomlaty, Hazmburk

Dějepisná exkurze Kostomlaty, HazmburkSedmáci navštívili středověké hrady v Českém středohoří

Na samotném konci května se sedmáci vydali objevit krásy středověkých hradů v Českém středohoří. Není lepší způsob, jak zažít nedobytnost středověkých šlechtických sídel, než se vydat po stopách potenciálních dobyvatelů a vyšplhat se do 429 m n.m na zříceninu hradu Hazmburk. Hrad, jehož vznik datujeme do první poloviny 14. století, jsme navštívili jako první. Naši žáci prohlédli zbytky středověké fortifikace hradu a odměnou jim byl úžasný výhled na Poohří a České středohoří z 27 m vysoké Bílé věže.

Poté jsme se přesunuli na druhý z hradů, a to jedno ze sídel Hrabišiců, hrad Kostomlaty ležící nad stejnojmennou obcí. Výšlap na hrad nám dal vcelku zabrat, přesto jsme ho dobyli v plném bez ztrát na zdraví a životech. Tentokrát bohužel nebylo možné navštívit rozhlednu v hradní věži. Odměnou nám bylo připravené tábořiště, na kterém si žáci opekli přinesené uzeniny.

Dějepisné exkurze na základní škole pomáhají žákům zažít probírané období na vlastní kůži, což se podle odpozorované únavy některých účastníků tentokrát povedlo.

Házmburk.jpg Kostomlaty.jpg