Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy

Štítky:

Litvínovský Choroš

Jedná se o tradiční předvánoční soutěž, která je určena pro žáky osmých a devátých tříd základních škol, kteří mají rádi přírodu a zábavu. Soutěž probíhá v areálu Scholy Humanitas a na její realizaci se podílí řada zaměstnanců a žáků školy.  Je to oblíbená vědomostní soutěž.

Publikováno 10. 12. 2021 14:02

Příroda v zimě ve 4.B

V rámci přírodovědného projektu jsme se ve 4.B pustili do výroby ptačích budek. Žáci poctivě stloukali, šroubovali, řezali i lepili. Bořek Stavitel by byl na nás určitě pyšný:-). Po dokončení práce jsme naše výtvory přenesli do lesa a jeho blízkého okolí.

Publikováno 3. 12. 2021 13:45

Sbírka pro útulek v Litvínově a Žimu

V rámci projektu Hrdá škola splnila naše škola další úkol a vykonala dobrý skutek. Už potřetí jsme uspořádali sbírku pro zvířata v nouzi a žáci prvního a druhého stupně měli možnost pomoc pejskům a kočičkám tím, že jim darovali krmení, deky, hračky na hraní a další potřebné věci.

Publikováno 30. 11. 2021 21:33

Luštili, hledali a zachránili. Kdo, co a koho ?

Naši prvňáci měli důležitý úkol. Museli zachránit unesenou princeznu od zlého čaroděje. Cesta byla plná úkolů, především znalostních, ale děti si se vším poradily. Všichni získali potřebné klíče k vyluštění  šifry , princeznu tak našli a zachránili.

Publikováno 16. 11. 2021 16:10

Tvoření žáků 5.A v prostorách nových díle

V letošním školním roce byla v září zahájena výuka pracovních činností v rekonstruované budově v ZŠ Nelsonská. Žáci mohou po celý školní rok ve skleníku sázet, přesazovat, množit rostliny. V dílně se seznámí a budou pracovat s různým nářadím, stavebnicemi, materiály.

Publikováno 10. 11. 2021 17:40

Projekt multikultura a svět

Jak název letošního školního projektu napovídá, budeme s dětmi trajdat po světě a objevovat cizí kultury. Co na tom, že to bude putování, při němž nepřekročíme hranice ČR.

Publikováno 7. 11. 2021 23:32

Časopis Čtyřlístek 1/2021/2022

Máme tu nový školní rok a s ním i první číslo našeho časopisu Čtyřlístek, na jehož vydání se tentokrát podíleli převážně žáci 6. ročníku a účastníci halloweenské výzvy. Cílem této výzvy bylo se s ostatními podělit o strašidelné historky, básně a zajímavé výtvory.

Publikováno 7. 11. 2021 23:20

Halloween v 1. třídách

Poslední den před podzimními prázdninami si naši prvňáčci opravdu užili.

Publikováno 30. 10. 2021 11:47

Halloweenská výzva!

Blíží se Halloween, předvečer svátku Všech svatých. Děti mají tento svátek spojený převážně s vydlabáváním dýní, s kostýmy a lampionovým průvodem. Zároveň je pro ně Halloween dnem strašidel a nástrah, což se promítlo i do zpracování Halloweenské výzvy.

Publikováno 29. 10. 2021 12:40

Výhra v soutěži Summer holidays are here!

V závěru loňského školního roku jsme se s žáky sedmého ročníku rozhodli, že se pokusíme navázat na jarní úspěch mladších spolužáků, a tak jsme nelenili a vrhli se na plnění soutěžních úkolů z červnového vydání časopisu Ready to Read.

Publikováno 29. 10. 2021 10:06

Multikultura ve 3.C

V rámci projektu Multikultura jsme se ve 3. C  seznamovali se Dnem mrtvých, který se slaví v Mexiku. Hledali jsme rozdíly mezi českými Dušičkami a zahraničním Halloweenem.

Publikováno 29. 10. 2021 9:37

Suit-up den

Je tu opět říjen a s ním i populární akce Hrdé školy SUIT UP DAY. Sešli jsme se ve společenském oblečení a všem to opravdu slušelo. Galantnost a etiketa nám dávno nejsou cizí a tak jsme hravě zvládli modelové situace společenského chování.

Publikováno 21. 10. 2021 14:47