Úvod > Ze života školy > Akce školy > Plavecký výcvik

Plavecký výcvik

Plavecký výcvik je na naší škole součástí tělesné výchovy pro žáky 2. – 4.tříd. Výuka plavání probíhá v krytém bazénu v Bílině pod vedením zkušených kvalifikovaných instruktorů plavecké školy, kteří přizpůsobují výuku věku a schopnostem jednotlivců. Při výuce používají plavecké pomůcky, jako jsou veselé plavecké desky a pontony, plavecké pásy, vodní nudle, kroužky, míče. Formou her nad vodou i pod vodou postupují krok za krokem k základům technicky správných pohybů vedoucích ke splývání, k plavání a dopomoci záchrany tonoucího. Na závěr plaveckého výcviku obdrží všichni žáci Mokré vysvědčení, které je dokladem jejich dosažených plaveckých dovedností.

Poslední hodiny bývají pro děti nejzajímavější. Fotí se pod vodou, plavou v oblečení, aby si vyzkoušely, jak by se jim plavalo v případě pádu do vody a poměřují síly.

Ve 4.b byl nejzdatnějším plavcem Sebastian Hrečanyk a Štěpánka Švarcová.

plavecká (2).jpg 20220307_094603.jpg

plavecká.jpg 20220321_104753.jpg