Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy


Štítky:

Vlastivědné exkurze

Ve středu 16. listopadu jsme se vypravili se žáky 9. ročníku do Terezína. V pochmurném dni jsme si tak připomenuli tragické období této pevnosti v době nacistické nadvlády. Žákům byl podán výklad v širším kontextu.

Více

Publikováno 9. 1. 2023 15:52

Úspěch v Pythagoriádě

Každoročně probíhá na základních školách po celé republice matematická soutěž Pythagoriáda. V říjnu se žáci 2. stupně ZŠ Osek této soutěže rovněž zúčastnili. V kategorii mladších žáků byli nejúspěšnější řešitelé Jitka Křemenová a Tomáš Hříbal ze 6.

Více

Publikováno 9. 1. 2023 15:50

Soutěž Litvínovský Choroš

I letos se naši žáci účastnili 23. ročníku tradiční soutěže pro žáky 8. a 9. tříd základních škol Litvínovský Choroš. Je to vědomostní soutěž, kterou pořádá SOŠ pro ochranu a obnovu životního prostředí - Schola Humanitas Litvínov.

Více

Publikováno 9. 1. 2023 15:48

Vánoce se Čtyřlístkem

Advent je nejenom obdobím setkávání, rozjímání, ale i časem vánočních koncertů. Po dlouhé době bez veškerých omezení. Všichni jsme byli natěšení a velmi intenzivně jsme se připravovali.

Více

Publikováno 9. 1. 2023 15:46

Den bez batohu

Projekt Hrdá škola nám připravuje zajímavé výzvy – tentokrát jsme museli do školy bez batohů a tašek. Ale do čeho si dát sešity, učebnice a hlavně svačinu? Bylo třeba popustit uzdu fantazii a více či méně praktická zavazadla byla na světě.

Více

Publikováno 9. 12. 2022 9:03

PišQorky - Oblastní turnaj

Rádi bychom Vám přiblížili dobrodružství, které se odehrálo 16.11., kdy se chrabří bojovníci zvolili jako zástupci třídy 8.A a jejich velkým úkolem bylo kralovat křížkům a kolečkům. Strategická družina se skládala z Filipa Lercha, Olivera Dragojeviče, Petra Jelena a Jakuba Radoše.

Více

Publikováno 9. 12. 2022 9:02

Hrdá škola – dobrý skutek

Prosinec je měsícem dobrých skutků a i my jsme již potřetí přispěchali na pomoc těm, kteří ji také moc potřebují. Ve spolupráci s prvním stupněm školy jsme se rozhodli, že i letos uspořádáme sbírku pro zvířata v nouzi.

Více

Publikováno 9. 12. 2022 9:00

Bylo nebylo…

Byla jednou jedna škola

Více

Publikováno 9. 12. 2022 8:59

Rusalka

Ještě v tom samém týdnu, ve kterém jsme si užili Tajemnou školu, vyrazili žáci z prvního stupně za dalšími nadpřirozenými bytostmi. A nebyly to ledajaké bytosti, tyhle jsou známé po celém světě. A aby toho nebylo málo, ještě k tomu všemu dokonce mluví zpěvem. Ale hádanek už bylo dost.

Více

Publikováno 9. 12. 2022 8:57

Tajemná škola

Prší a venku se setmělo…nebo také čtvrtá hodina odbila a lampa zhasla. Přesně tak začala tajemná cesta plná úkolů a překážek pro děti z 1. stupně. Děti plnily úkoly, vyráběly si ve třídách a také si vyprávěly tajemné příběhy.

Více

Publikováno 9. 12. 2022 8:56

Den Slabikáře

Protože naši prvňáčkové již splnili všechny úkoly ve své první učebnici, přišel čas rozdat jim Slabikář. Nedostali ho ale „zadarmo“, museli splnit pět úkolů z českého jazyka a získat tak 5 klíčů, kterými vysvobodili zakletou princeznu Abecedku.

Více

Publikováno 9. 12. 2022 8:46

Divadlo ve školní družině

Listopadové odpoledne nám v družince zpříjemnilo Divadlo Krabice Teplice s pohádkou Václav a slimák. Děti byly vtaženy do děje pohádky, zazpívaly si s kytarou a jako obvykle byly velmi spokojeny a těší se na příští pohádku zase za rok.

Více

Publikováno 9. 12. 2022 8:45