Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy

Štítky:

Pěvecký sbor Čtyřlístek

Na naší škole pracuje již dlouho pěvecký sbor Čtyřlístek. Jeho členy jsou děti od první do osmé třídy. V předešlých letech jsme pořádali nebo jsme se zúčastnili mnoha koncertů. Bohužel byla tato činnost narušena covidovými opatřeními.

Publikováno 9. 11. 2022 14:47

Výprava za pohádkou

Byl příjemný říjnový den, když se druháčci z osecké školy vydali na kouzelnou cestu ploskovickým zámeckým parkem. Setkali se s Vypravěčem, Jiskřičkou, skřetem Loužičkou, Zlatohlávkem a zlým čarodějem, který zaklel princeznu a s ní i celé království.

Publikováno 5. 10. 2022 14:42

Prvňáčci na výletě

Po slavnostním zahájení školního roku se naši prvňáčci vydali ve středu 21. září na první společný výlet. Cílem byl pohádkový les v Bílině. Počasí nám přálo, po dlouhé době konečně nepršelo a děti se moc těšily. Hned na začátku pohádkové stezky nás přivítal Maxipes Fík.

Publikováno 1. 10. 2022 17:09

Medailové atletické vícebojařky

První sportovní úspěch naší školy v novém školním roce 2022/23 přineslo okresní finále v atletickém čtyřboji. Naše úžasná děvčata v kategorii III. (6.-7. třída) získala diplom a pohár za 2. místo, resp. v kat. IV (8.-9. třída) za 3.

Publikováno 1. 10. 2022 16:54

Slavnostní přivítání prvňáčků

V letošním školním roce jsme 1. září 2022 v Základní škole Osek přivítali do třech prvních tříd 60 nových žáků. Slavnostní přivítání se uskutečnilo v areálu základní školy v Nelsonské ulici. Mnoho školních úspěchů popřál novým školákům pan ředitel Mgr. Luboš Čapek a pan starosta města Osek Ing.

Publikováno 9. 9. 2022 13:24

Adaptační kurz na Klínech

Nový školní rok pro třídy 6.A, 5.C a 7.A začal netradičně adaptačním kurzem. Jelikož všechny třídy mají nové třídní učitelky, vyrazili jsme se navzájem seznámit do penzionu Stará Škola na Klíny. Počasí nám opět přálo, a tak jsme jeden a půldenní pobyt strávili v přírodě.

Publikováno 9. 9. 2022 13:22

Rozloučení s 9. ročníkem

Devět let uteklo jako voda a naše základní škola vypustila do světa další své absolventy, tentokrát třídy paní učitelek Jarešové, Procházkové a Linhartové. Rozloučili jsme se s nimi hned natřikrát. Ve středu 29.

Publikováno 3. 7. 2022 14:55

Účast na výzkumném šetření HBSC (Health Behaviour in School-aged Children)

Ve druhém pololetí školného roku 2021/2022 se žáci naší školy zúčastnili výzkumného šetření Health Behaviour in School-aged Children (HBSC; www.hbsc.org). Studie HBSC je realizována pod záštitou Světové zdravotnické organizace (WHO) ve 4letých intervalech napříč 50 státy světa již od roku 1983.

Publikováno 30. 6. 2022 17:42

Poděkování dětí z Ukrajiny

Blíží se konec školního roku, který byl opět náročný a plný nečekaných událostí. Když pominula covidová doba a rozloučili jsme se s opatřeními, která s sebou přinesla, čelili jsme nové výzvě.

Publikováno 29. 6. 2022 9:24

Úspěchy našich žáků

Máme vždy velkou radost, když se můžeme pochlubit tím, jak šikovné děti chodí do naší školy. Terezka Krtková je žákyní třídy 2.C a je velmi nadějnou sportovní gymnastkou.

Publikováno 23. 6. 2022 14:07

Den s českou discgolfovou reprezentací aneb vzácná návštěva v Oseku

Naše škola se zúčastnila soutěže „Discgolf do škol“, kterou pořádala Česká asociace discgolfu. Jako jedna z deseti vylosovaných škol z celé ČR jsme vyhráli 20 disků a 2 koše, do kterých se hráči trefují. Navíc jako třešinku na dortu jsme s výhrou dostali „Den s Českou discgolfovou reprezentací“.

Publikováno 15. 6. 2022 14:39

Období výletů a exkurzí se rozjelo v plné proudu, tak se i druháčci vypravili na ten svůj. Letos jsme vyrazili do Tiských stěn, abychom poznali historii pískovců.

Publikováno 8. 6. 2022 21:12