Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy

Štítky:

Den s českou discgolfovou reprezentací aneb vzácná návštěva v Oseku

Naše škola se zúčastnila soutěže „Discgolf do škol“, kterou pořádala Česká asociace discgolfu. Jako jedna z deseti vylosovaných škol z celé ČR jsme vyhráli 20 disků a 2 koše, do kterých se hráči trefují. Navíc jako třešinku na dortu jsme s výhrou dostali „Den s Českou discgolfovou reprezentací“.

Publikováno 15. 6. 2022 14:39

Období výletů a exkurzí se rozjelo v plné proudu, tak se i druháčci vypravili na ten svůj. Letos jsme vyrazili do Tiských stěn, abychom poznali historii pískovců.

Publikováno 8. 6. 2022 21:12

Dějepisná exkurze Kostomlaty, Hazmburk

Sedmáci navštívili středověké hrady v Českém středohoří

Publikováno 8. 6. 2022 21:06

Dějepisná exkurze Jáchymov

Ve středu 18. května  žáci 9. ročníku navštívili jiné horní město, Jáchymov. Město spjaté se stříbrem, tolary, krušnohorskou přírodou, radioaktivitou a lázněmi pro lidi, nemocné na pohybové ústrojí. Cílem však nebylo středověké dědictví, ale smutné dědictví let padesátých.

Publikováno 8. 6. 2022 21:02

Dějepisná exkurze Kutná Hora

V úterý 17. května navštívili žáci 8. ročníku v rámci soutěžní dějepisné exkurze osecké školy královské horní město Kutnou Horu. Nejprve žáci navštívili románský kostel sv. Jakuba v Církvicích. Touto stavbou jsme se dostali do poloviny 12. století.

Publikováno 8. 6. 2022 20:53

Projekt Zdravověda

V pondělí 30.5. pro nás žáci 8. tříd spolu s p.uč. J.Zenkovou připravili projekt Zdravověda. V tělocvičně jsme si na 11 stanovištích mohli vyzkoušet např. stabilizovanou polohu, přenos zraněného, obvazovou techniku, ošetření zlomenin, umělé dýchání.

Publikováno 6. 6. 2022 22:51

Výzva k hlasování pro náš ŠSK v projektu Hýbeme se hezky česky s Penny

Rádi bychom Vás touto cestou požádali o spolupráci při hlasování pro náš ŠSK v projektu Hýbeme se hezky česky s Penny. Hlasování je jednoduché, a navíc můžete i něco vyhrát!

Publikováno 6. 6. 2022 20:52

Dětský den u druháčků

Máme svátek Vyrazíme všichni ven, do školy dnes nepůjdem.

Publikováno 6. 6. 2022 20:38

Škola naruby

1.června oslavili čtvrťáci netradičně, jelikož se školní pravidla obrátila naruby. Žáci se stali učiteli a z učitelů žáci. V hodinách matematiky a českého jazyka zjistili, že to takový kantor nemá jednoduché.

Publikováno 6. 6. 2022 20:10

Exkurze do Zubrnic

Už jste navštívili skanzen Zubrnice? Neváhejte a jeďte se tam podívat. Čtvrťáci prozkoumali nádherné roubenky. Seznámili se s životem a prací tehdejších obyvatel. Zhlédli vodní mlýn se všemi jeho zajímavostmi. V městské škole si vyzkoušeli oslí lavici, kalamář i formu trestu klečení na hrachu.

Publikováno 2. 6. 2022 20:36

… a teď si svoje výrobky snězte.

… a teď si svoje výrobky snězte. Cože? Jak to myslíte? Jde to vůbec?

Publikováno 30. 5. 2022 12:25

Co žánr, to cimbálovka

Jazz, klasická hudba, rock, lidové i filmové písně není pro čtveřici muzikantů s tradičními hudebními nástroji žádný oříšek. Cimbálová muzika Réva nás ve škole postupně rozezpívala i roztančila napříč ročníky.

Publikováno 29. 5. 2022 18:26