Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy

Štítky:

Mini projekt „Třídění odpadu“ v 1.C

Protože nás začalo zajímat, kam se jaký odpad vyhazuje a proč, udělali jsme si mini projekt na téma Třídění odpadu a jeho recyklace. Začali jsme tím, že jsme si povídali a ptali se navzájem, kdo doma třídí odpad, jaké mají popelnice před domem barvu a co do nich vyhazujeme.

Publikováno 10. 2. 2023 13:20

Vesmírný projekt

V prosinci jsme v přírodovědě s 5.A a 5.B vytvořili projekt týkající se našeho vesmíru a naší sluneční soustavy. Každý si to zpracoval po svém. Velmi zdařilá byla 3D projekce. Z výrobků jsme ve škole utvořili výstavu, aby se i ostatní žáci mohli podívat. Všem patří velká pochvala.

Publikováno 10. 2. 2023 13:18

Návštěva kina

Závěrečný den prvního pololetí byl pro žáky 1. stupně naší školy také dnem pohádkovým. Po slavnostním předání vysvědčení navštívili naši žáčci kino v Duchcově, kde zhlédli pohádku Mamánek. Slavnostní dopoledne si všichni moc užili.

Publikováno 10. 2. 2023 13:15

Čtyřlístek 2/2022/2023

Chcete se nechat zahřát láskou a něco zajímavého se dozvědět? Udělejte si pohodu a začtěte se do druhého čísla časopisu, které je věnováno převážně LÁSCE A VALENTÝNU! Ale nejen to… Nabídka témat je pestrá, což můžete vyčíst z obsahu. Tak hurá do čtení!

Publikováno 7. 2. 2023 23:15

Cesta do pravěku

Hned na začátku ledna se šesťáci vypravili do pravěku. Průvodcem po Muzeu města Ústí nad Labem jim byl zubr Emil. Interaktivní dějepisný program byl zaměřený na starší dobu kamennou a jeho cílem bylo poznání dávné historie Ústí nad Labem a okolí.

Publikováno 9. 1. 2023 15:53

Vlastivědné exkurze

Ve středu 16. listopadu jsme se vypravili se žáky 9. ročníku do Terezína. V pochmurném dni jsme si tak připomenuli tragické období této pevnosti v době nacistické nadvlády. Žákům byl podán výklad v širším kontextu.

Publikováno 9. 1. 2023 15:52

Úspěch v Pythagoriádě

Každoročně probíhá na základních školách po celé republice matematická soutěž Pythagoriáda. V říjnu se žáci 2. stupně ZŠ Osek této soutěže rovněž zúčastnili. V kategorii mladších žáků byli nejúspěšnější řešitelé Jitka Křemenová a Tomáš Hříbal ze 6.

Publikováno 9. 1. 2023 15:50

Soutěž Litvínovský Choroš

I letos se naši žáci účastnili 23. ročníku tradiční soutěže pro žáky 8. a 9. tříd základních škol Litvínovský Choroš. Je to vědomostní soutěž, kterou pořádá SOŠ pro ochranu a obnovu životního prostředí - Schola Humanitas Litvínov.

Publikováno 9. 1. 2023 15:48

Vánoce se Čtyřlístkem

Advent je nejenom obdobím setkávání, rozjímání, ale i časem vánočních koncertů. Po dlouhé době bez veškerých omezení. Všichni jsme byli natěšení a velmi intenzivně jsme se připravovali.

Publikováno 9. 1. 2023 15:46

Den bez batohu

Projekt Hrdá škola nám připravuje zajímavé výzvy – tentokrát jsme museli do školy bez batohů a tašek. Ale do čeho si dát sešity, učebnice a hlavně svačinu? Bylo třeba popustit uzdu fantazii a více či méně praktická zavazadla byla na světě.

Publikováno 9. 12. 2022 9:03

PišQorky - Oblastní turnaj

Rádi bychom Vám přiblížili dobrodružství, které se odehrálo 16.11., kdy se chrabří bojovníci zvolili jako zástupci třídy 8.A a jejich velkým úkolem bylo kralovat křížkům a kolečkům. Strategická družina se skládala z Filipa Lercha, Olivera Dragojeviče, Petra Jelena a Jakuba Radoše.

Publikováno 9. 12. 2022 9:02

Hrdá škola – dobrý skutek

Prosinec je měsícem dobrých skutků a i my jsme již potřetí přispěchali na pomoc těm, kteří ji také moc potřebují. Ve spolupráci s prvním stupněm školy jsme se rozhodli, že i letos uspořádáme sbírku pro zvířata v nouzi.

Publikováno 9. 12. 2022 9:00