Úvod > Ze života školy > Akce školy > Mini projekt „Třídění odpadu“ v 1.C

Mini projekt „Třídění odpadu“ v 1.C

Protože nás začalo zajímat, kam se jaký odpad vyhazuje a proč, udělali jsme si mini projekt na téma Třídění odpadu a jeho recyklace. Začali jsme tím, že jsme si povídali a ptali se navzájem, kdo doma třídí odpad, jaké mají popelnice před domem barvu a co do nich vyhazujeme. Poté jsme si spustili internetové stránky „Tonda Obal“, kde nám bylo vše hezky vysvětleno a my jsme mohli na tabletech plnit úkoly, které na stránkách jsou. Velmi se nám líbilo pexeso a omalovánky. Zahráli jsme si pohybovou hru, kterou jsme nazvali „Popelnice chytá svůj odpad“. V pracovních listech jsme vybarvili různé druhy odpadu, namalovali kontejnery a poté do nich odpadky roztřídili. Teď jsou tyto plakáty ozdobou naší třídy.

Je fajn, že i naši nejmenší žáci jeví o třídění odpadu takový zájem.