Úvod > Ze života školy > Akce školy > Vlastivědná exkurze

Vlastivědná exkurze

Vlastivědná exkurze čtvrťáků začala v Teplicích u morového sloupu. Mimo jiné jsme se dozvěděli, proč se morové sloupy ve městech stavěly a že autorem je vynikající český barokní sochař Matyáš Bernard Braun. Pak jsme navštívili zámeček, kde je regionální muzeum. V úseku zoologie a mineralogie jsme objevili zkamenělé pozůstatky pravěkých živočichů a rostlin. Zhlédli jsme i zajímavou expozici o pravěku.

Plni dojmů jsme se vydali do města cínu, navštívili jsme Krupku. Prohlídková štola Starý Martin je jedním z nejvýznamnějších starých důlních děl krupského revíru. Její výjimečnost spočívá v její délce téměř 2 km, což z ní činí nejdelší cínovou rudní žílu v ČR, ale i ve střední Evropě. Při téměř hodinové prohlídce v podzemí jsme byli zasvěceni do tajů ražení cínové rudy, viděli jsme hlavní úseky žíly Lukáš, obdivovali jsme krápníkovou výzdobu a vyslechli jsme zajímavé vyprávění o způsobu těžby cínu. Nakonec jsme si prohlédli i důlní stroje, které usnadňovaly horníkům práci v podzemí. Vlastivědná exkurze přispěla k obohacení znalostí našeho regionu a k zatraktivnění hodin vlastivědy.

vlastiveda.jpg