Úvod > Ze života školy > Akce školy > Kariérové poradenství

Kariérové poradenství

Kariérové poradenství má na starosti výchovný poradce. V letošním školním roce nám z devátých ročníků bude vycházet 64 žáci. Cílem KP není jen doporučování profesních a vzdělávacích možností, ale především vedení žáka při vlastním objevování. Ze všech poradenských subjektů je škola žákovi nejblíže, zároveň směřuje i ke spolupráci s rodiči, kteří řeší problémy dalšího studia svých dětí. Každý rodič může využít možnosti konzultací, setkání, … aby se dozvěděl co nejvíce informací o přijímacím řízení, možnostech testování, dnech otevřených dveří apod.

Se žáky se již od října intenzivně připravujeme na další vzdělávání - informace dostávají v předmětu Svět práce, do školy jsou zváni zástupci středních škol (dosud nás navštívila SŠOS Teplice, Gymnázium a SPŠ Duchcov, SŠ Humanitas Litvínov) a další nás čekají. Skupinově jsme navštívili Dny otevřených dveří na SŠ Educhem Meziboří a SOŠ Litvínov – Hamr, byli jsme se podívat i na přehlídce středních škol v Teplicích – Šanci. Žáci měli možnost profesního testování ve výuce (základní), ale i v PPP Teplice (profiorientace) a využili jsme i projekt Combi ve spolupráci s Mgr. Škarydovou.

Žáci individuálně navštěvují dny otevřených dveří na vybraných školách, staráme se i o další přípravu žáků nad rámec běžného vyučování – od září probíhá opakování a příprava na přijímací zkoušky z matematiky pod vedením Mgr. Zlatníkové z Gymnázia Duchcov (projekt), od ledna se začne i s přípravou na přijímací zkoušky z českého jazyka a literatury Mgr. Kuklová a z matematiky Mgr. Šátková.

Někteří žáci využili možnosti společné objednávky ilustračních testů, aby si i doma mohli vyzkoušet, jak na tom jsou, protože státní přijímací zkoušky organizuje společnost Cermat a ta je známá tím, že zadání úkolů se liší od běžné výuky, že hodně vychází z porozumění textu a v matematice i z praktických slovních úloh.

Na závěr jen dodám, že přijímací zkoušky se v příštím roce konají ve dvou termínech – 14. a 15. dubna 2020.

kariera.jpg