Úvod > Ze života školy > Akce školy

Štítky:

Novější 1 3 8 16 23

V září otevřeme 3 první třídy

V měsíci březnu navštívily děti z oseckých mateřinek naši školu. Předškoláčci se zapojili do výuky prvňáků a s úspěchem poznávali čísla, písmenka i geometrické tvary. Prohlédli si celou školu a věříme, že se jim u nás líbilo. Hned v dubnu je totiž čekal zápis do prvních tříd.

Publikováno 15. 4. 2024 12:47

Úspěch v minikopané

Mladší i starší žáci se v dubnu zúčastnili okresního semifinále v minikopané, které pořádala naše škola na městském sportovišti. Bez ztráty bodu oba týmy vybojovaly první místo a postupují do okresního finále, které se bude konat 18. dubna v Krupce.

Publikováno 15. 4. 2024 12:44

Osecká sovička 2024

Ve středu 20. března se opět konala tradiční soutěž o nejlepší recitátory. Účast byla tentokrát větší  než v minulém roce, kdy spousta dětí omarodila. Naši nejmenší recitátoři vše krásně ustáli a statečně se postavili na pódium. Porota neměla jednoduché rozhodování.

Publikováno 15. 4. 2024 12:41

Plavecký výcvik 2024

Se začátkem nového roku naši druháci a třeťáci místo do tělocvičny začali každé pondělí jezdit do bazénu bílinské plavecké haly. Deset lekcí posunulo většinu dětí do skupiny plavců a třetí třídy z velké části už jen pilovaly a zdokonalovaly plavecké styly.

Publikováno 15. 4. 2024 12:38

Prvňáci v knihovně

3. dubna žáci z 1.A navštívili Městskou knihovnu. Pro některé to nebylo neznámé prostředí, protože jsou pravidelnými návštěvníky knihovny a sbírají perličky v celoroční čtenářské hře „Lovci perel“. Děti se seznámily s řádem knihovny, zasoutěžily si a objevovaly hrdiny pohádek.

Publikováno 15. 4. 2024 12:35

Velikonoční poklad

Všichni víme, že o Velikonocích se otevírají skály s poklady. Děti z prvního stupně (3. a 4. třídy) tak neponechaly nic náhodě a vydaly se poklad raději vyhledat. A protože nic není zadarmo, musely zdolat únikovou hru a prokázat získané znalosti. Co myslíte, našly ….. ?

Publikováno 15. 4. 2024 12:32

Slavnostní předání cen za vyrobené permoníky

K 90. výročí katastrofy na dole Nelson vyráběli žáci ZŠ Osek v rámci soutěže vyhlášené městem Osek a Severočeskými doly postavičky permoníků. Každý vyráběl podle své fantazie. Všem žákům 1. stupně naší školy, kteří svého permoníka do soutěže dali, přišli 19.

Publikováno 15. 4. 2024 12:29

Čtyřlístek 3/2023/2024

Máte rádi jaro a Velikonoce? Chcete v sobě ještě nějakou chvilku udržet velikonoční atmosféru? Tak je pro vás tohle číslo to pravé! Přečtěte si velikonoční pohádku Toničky Novotné, tvořte a upečte si výborné perníčky k mlsání podle receptu Ellinky Kuthanové:-)

Publikováno 2. 4. 2024 23:03

Jaro klepe na vrátka

Konečně se přiblížilo jaro, a proto se prvňáci vydali do skleníku. Seznámili se s nářadím, různými druhy semen a jak se o semínka a rostlinky starat. Zasadili hrách, afrikány a řeřichu. Teď chodí pozorovat, zalévat a těší se, co jim vyroste.

Publikováno 15. 3. 2024 19:37

Škola hrou

Přesně tak by se dal nazvat čtvrtek 1. února. Tento den byl totiž u nás ve škole vyhlášen jako Den her a je další akcí projektu Hrdá škola. Děti si přinesly různé společenské hry a využily je při výuce.

Publikováno 15. 2. 2024 11:40

Street Dance ve škole

Když už jsme naplánovali ve škole Den her, nezapomněli jsme vyvážit tu sedavou práci také nějakým pohybem. A ne jen tak ledajakým, ale v podobě workshopu Street Dance.

Publikováno 15. 2. 2024 11:39

Adaptační den

Žáky pátého ročníku čeká po letních prázdninách velká změna - přechod na II. stupeň. A aby to pro ně nebyl velký skok, ale spíš jen malý krůček kupředu, na který se budou celé léto těšit, připravili si pro ně už teď učitelé z druhého stupně adaptační den.

Publikováno 15. 2. 2024 11:28

Novější 1 3 8 16 23