Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuální informace > Zahájení rotační výuky a provoz od 12. dubna

Zahájení rotační výuky a provoz od 12. dubnaVážení rodiče, milí žáci, od pondělí 12. dubna 2021 je vládními opatřeními povolena rotační výuka na I. stupni školy.  Třídy budou mít střídavou výuku (týden prezenčně/týden distančně) dle následujícího rozpisu:

 

lichý týden (od 12. dubna)

výuka ve škole: 1A, 2A, 2C, 3A, 3C, 4B, 5C

výuka distančně: 1B, 1C, 2B, 3B, 4A, 5A, 5B

 

sudý týden (od 19. dubna)

výuka ve škole: 1B, 1C, 2B, 3B, 4A, 5A, 5B

výuka distančně: 1A, 2A, 2C, 3A, 3C, 4B, 5C

 

V případě nezbytné potřeby lze do 9. dubna domluvit s vedením školy na celou dobu rotační výuky přestup žáka do paralelní třídy, která dochází do školy v opačném týdnu. 

Ve škole se budou moci vzdělávat pouze žáci, kteří se podrobí testu na přítomnost viru COVID-19 s negativním výsledkem. Testovat budeme neinvazivními antigenními testy LEPU vždy v pondělí a čtvrtek ihned po příchodu do školy či školní družiny. Video s ukázkou testování lze zhlédnout v odkazu zde.

Testovat se nemusí žák, který doloží (písemně, nebo elektronicky):

- negativní výsledek PCR nebo POC testu ne starší než 48 hodin, nebo

- že prodělal onemocnění COVID-19 a od pozitivního PCR testu neuplynulo více než 90 dní.

Více informací k testování najdete v letáku pro rodiče zde.

Žáky 1. - 3. tříd může na test doprovodit zákonný zástupce. Rádi bychom Vás ale poprosili o důvěru, protože každá další osoba zvyšuje riziko přenosu. Testy budou s dětmi dělat paní učitelky, které děti dobře znají.

Žáci jsou povinni nosit jednorázové chirurgické roušky (příp. respirátor) nejen ve společných prostorách školy, ale také ve třídách.

Pro žáky na prezenční výuce bude v provozu ranní i odpolední družina i školní jídelna. Nezapomeňte včas dětem přihlásit obědy přes elektronický systém jídelny, případně telefonicky na čísle 417 837 401. Platby stravného provádějte bezhotovostně na účet školy. Žáci, kteří se budou vzdělávat distančně, mají nárok na dotovaný oběd ve školní jídelně, oběd si mohou odebrat do jídlonosiče osobně (zvonit u zásobovací rampy) v čase od 11,45 do 12,00 a od 13,15 do 13,30.

Stále platí omezení vstupu dalších osob do školy. Schůzku s vyučujícími si domlouvejte dopředu přes Školu OnLine.

Děkujeme za pochopení.

 

INFORMACE K DISTANČNÍ VÝUCE

Vytvořili jsme pro vás stránky podpory distanční výuky, kde najdete užitečné informace a postupy, jak řešit například problém se zapomenutými přihlašovacími údaji, nebo jak pracovat s Google učebnou.

https://sites.google.com/zsosek.cz/podpora/

Dále je zde zveřejněn rozvrh online výuky. Připomínáme, že účast na hodinách online výuky je pro žáky povinná.

Třídy budou mít dle metodiky maximálně 3 online hodiny denně. Alespoň jednou týdně proběhne také online třídnická hodina. 

Žákům s podpůrnými opatřeními jsou online k dispozici i asistenti pedagoga.

Všechny úkoly a upozornění na online výuku najdete ve Škole OnLine. Pro přehlednost se samostatné úkoly zadávají vždy v úterý a pátek. Věnujte v tyto dny zvýšenou pozornost Škole OnLine, kde na úkoly upozorňujeme.

 

INFORMACE KE KONZULTACÍM

Umožněna je také osobní přítomnost žáků ohrožených školním neúspěchem a žáků 9. ročníku na konzultacích ve škole. V případě zájmu kontaktujte příslušného vyučujícího, se kterým následně domluvíte termín a podmínky konzultace.