Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuální informace > Zahájení rotační výuky na II. stupni a provoz od 10. května

Zahájení rotační výuky na II. stupni a provoz od 10. května

Vážení rodiče, milí žáci, od pondělí 10. května 2021 je vládními opatřeními povolena rotační výuka na II. stupni školy. Třídy budou mít střídavou výuku (týden prezenčně/týden distančně) dle následujícího rozpisu:

lichý týden (od 10. května)

výuka ve škole: 6A, 6B, 8A, 8B, 8C

výuka distančně: 7A, 7B, 7C, 9A, 9B

sudý týden (od 17. května)

výuka ve škole: 7A, 7B, 7C, 9A, 9B

výuka distančně: 6A, 6B, 8A, 8B, 8C

Ve škole se budou moci vzdělávat pouze žáci, kteří se podrobí testu na přítomnost viru COVID-19 s negativním výsledkem. Testovat se žáci budou neinvazivními antigenními testy Singclean vždy v pondělí a čtvrtek ihned po příchodu do školy. Video s ukázkou testování lze zhlédnout v odkazu zde.

Testovat se nemusí žák, který doloží (písemně, nebo elektronicky):

- negativní výsledek PCR nebo POC testu ne starší než 48 hodin, nebo

- že prodělal onemocnění COVID-19 a od pozitivního PCR testu neuplynulo více než 90 dní.

Více informací k testování najdete v letáku pro rodiče zde.

Žáci jsou povinni nosit jednorázové chirurgické roušky (příp. respirátor) nejen ve společných prostorách školy, ale také ve třídách.

V provozu je i školní jídelna. Nezapomeňte včas dětem přihlásit obědy přes elektronický systém jídelny, případně telefonicky na čísle 417 837 401. Platby stravného provádějte bezhotovostně na účet školy. Žáci, kteří se budou vzdělávat distančně, mají nárok na dotovaný oběd ve školní jídelně, oběd si mohou odebrat do jídlonosiče osobně (zvonit u zásobovací rampy) v čase od 11,45 do 12,00 a od 13,15 do 13,30.

Stále platí omezení vstupu dalších osob do školy. Schůzku s vyučujícími si domlouvejte dopředu přes Školu OnLine.

Děkujeme za pochopení.

INFORMACE K DISTANČNÍ VÝUCE

Vytvořili jsme pro vás stránky podpory distanční výuky, kde najdete užitečné informace a postupy, jak řešit například problém se zapomenutými přihlašovacími údaji, nebo jak pracovat s Google učebnou.

Dále je zde zveřejněn rozvrh online výuky. Od 10. května se z důvodu zavedení rotační výuky změní rozvrh online hodin pro distanční výuku. Připomínáme, že účast na hodinách online výuky je pro žáky povinná.

Žákům s podpůrnými opatřeními jsou online k dispozici i asistenti pedagoga.

Všechny úkoly a upozornění na online výuku najdete ve Škole OnLine. Pro přehlednost se samostatné úkoly zadávají vždy v úterý a pátek. Věnujte v tyto dny zvýšenou pozornost Škole OnLine, kde na úkoly upozorňujeme.