Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuální informace > Ošetřovné - informace ČSSZ

Ošetřovné - informace ČSSZ

Všechny vás zajímá, jak to bude s ošetřovným. Mám pro vás dobrou zprávu, krizové ošetřovné na celou dobu platnosti mimořádných opatření je konečně na cestě. Zaměstnanci a dohodáři, kteří odvádějí sociální pojištění, ho dostanou na dítě mladší 10 let a nezaopatřené dítě závislé na péči bez omezení věku. Na ošetřovné dosáhnou také blízcí člověka s postižením, kterému by se zavřel stacionář.

Všichni vědí, že školy se zavírají, takže stačí v práci NAHLÁSIT, že nastupujete na ošetřovné. Příští týden schválíme zákon a hned potom bude na webu MPSV i ČSSZ dostupný formulář, který si vyplníte a váš zaměstnavatel ho zašle na vaši OSSZ.

Ošetřovné bude dosahovat 60 % příjmu, minimálně ale 400 Kč denně, a pokud budou školy - nedejbože‼️ - zavřeny déle než do 2.11., tak se na tyhle částky podíváme. Rodiče se stejně jako na jaře budou moci na ošetřovném střídat. Buďte v klidu, další novinky se včas dozvíte.

Jana Maláčová
Klub svobodných matek
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ)
Aktuální informace k ošetřovnému najdete zde.