Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuální informace > Distanční výuka od 14. října

Distanční výuka od 14. říjnaVážení rodiče, milí žáci,

v návaznosti na krizová opatření vlády zavádíme na obou stupních školy s účinností od středy 14. října 2020 distanční výuku.

Organizace distanční výuky se řídí vnitřním pokynem ředitele školy, který je k dispozici na webových stránkách www.zsosek.cz

Žáci obdrží všechny pokyny k výuce přes Školu OnLine v první den distančního vzdělávání.

Distanční výuka je dle zákona pro žáky povinná, ať už se jedná o účast na online hodinách (videokonference), nebo odevzdávání zadaných úkolů.

Vzhledem k charakteru opatření a plánované délce uzavření škol budou učitelé prozatím zadávat žákům převážně úkoly k vypracování, hodiny online výuky (videokonference) budou pro jednotlivé třídy zařazovány individuálně, a to pouze ve všední dny v čase mezi 8 a 12 hodinou a žáci na ně budou vždy včas daným vyučujícím upozorněni. V každém týdnu proběhne minimálně jedna online třídnická hodina.

Pokud se žáci nemohou distanční výuky účastnit (například z důvodu nemoci, hospitalizace apod.), musí je zákonný zástupce omluvit třídnímu učiteli. Pravidla pro omlouvání se nemění a řídí se školním řádem. 

Škola OnLine zůstává i nadále základním komunikačním prostředkem pro žáky i rodiče. Veškeré informace a zadání úkolů budou k dispozici právě zde.

Žáci druhého stupně a pátých tříd obdrželi během posledních dní také přístupové údaje k žákovským účtům do systému řízení výuky Google Classroom a byli proškoleni v jeho používání. Návod na přihlášení najdete zde.

Při problémech s přihlašovacími údaji do obou systémů kontaktujte informatika školy (vondra@zsosek.cz), nebo třídního učitele.

V případě potřeby může škola žákům zapůjčit v omezeném množství technické vybavení (kontaktujte třídního učitele).

Školní družina nebude po dobu platnosti opatření v provozu.

Žáci na distančním vzdělávání mohou odebrat dotovaný oběd ve školní jídelně, osobně v čase od 12,00 do 13,00. Od středy 14. října byly všechny přihlášené obědy hromadně odhlášeny, v případě zájmu o obědy v době distanční výuky je nezbytné je znovu přihlásit.

Informace k ošetřovnému najdete zde.

Děkujeme za pochopení a přejeme všem pevné zdraví,

Mgr. Jan Sklepník

LOGO_PRUHLEDNE.gif