Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuální informace > A zase ta distanční výuka

A zase ta distanční výukaV novém školním roce jsme si školy moc neužili a už jsme opět skončili před monitory počítačů. Nejsmutnější to bylo především pro naše prvňáčky. Tak moc se do školy těšili a už po měsíci a půl školní docházky jim paní učitelku museli suplovat rodiče. Právě jim však patří obrovské uznání, protože učit děti číst a psát první písmenka je ten nejzodpovědnější úkol. S pomocí paní učitelek to na dálku zvládali skvěle rodiče i děti. Stejně jsme ale moc rádi, že už máme naše nejmenší žáčky zase zpátky ve škole.

Tentokrát nám při distanční výuce pomáhala platforma Učebna Google, kde pravidelně žáci nacházeli úkoly k vypracování a přes kterou také probíhaly všechny online hodiny. Online pracovaly také naše paní asistentky. Pomáhaly nejen žákům s poruchami učení, ale všem, kteří potřebovali dopomoci s domácími úkoly. Škola zapůjčila vybavení – notebooky, stolní počítače, webkamery - více než dvaceti žákům.

Učitelé se snažili výuku doma dětem co nejvíce zpestřit a výsledkem byly úžasné žákovské práce. Vždyť posuďte sami z přiložených fotografií. Podzimní čas byl totiž jako stvořený pro domácí výtvarničení, nebo výrobu předmětů s pravěkou tematikou. Starší žáci zase prováděli doma pokusy z chemie a fyziky. Například takovou difuzi lze perfektně pozorovat i v domácích podmínkách, stačí obyčejná brambora, nebo čaj. V 5.A se zase paní učitelka spojovala s žáky i navečer, aby jim četla před spaním. Příště zase četly děti paní učitelce. Přes videokonferenci si dokonce na svatého Martina zahrály děti stínové divadlo.

Děkujeme paním učitelkám a asistentkám, pánům učitelům, rodičům a našim žákům za to, jak bezvadně se všichni snažili zvládnout nelehké podmínky pro výuku během podzimní vlny epidemie, a zároveň přejeme všem, aby to byla i vlna poslední.

Stínové divadlo Výtvarka Pravěk Výtvarka z brambor Pravěk - stavba ze špějlí Pravěk obrázek Fyzika Fyzika - pokus