Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuální informace > Pohádkový návrat do školy

Pohádkový návrat do školy

Když se po měsíci vrátili prvňáčkové do školy, čekal na ně pohádkový příběh, do kterého se na dva dny zcela ponořili. Seznámili se s princeznou Abecedkou, která byla nejen krásná, ale také velmi chytrá. Ráda četla, zpívala, malovala, počítala a pěkně psala. Rozdávala radost a moudrost v celém království a šťastný byl i tatínek král Slabikář. Když král slavil narozeniny, princezna mu předala knihu, kterou sama napsala a pojmenovala ji po králi „Slabikář.“

Radost v celém království však náhle ustala, když se o chytré princezně dozvěděl čaroděj Negramot. Bál se, že by svou chytrostí zničila jeho zlá kouzla a čarodějnou knihu. Jednoho dne proto princeznu unesl na svůj hrad. Smutný král Slabikář vyhlásil, že kdo získá pět klíčů od hradu čaroděje a princeznu vysvobodí, dostane královskou odměnu.

A tak se naši prvňáčci pustili do plnění úkolů, kde nepotřebovali sílu, ale chytrost a šikovnost. Využili vše, co se dosud ve škole naučili – četli, počítali, malovali a při práci ve skupinkách ukázali, že jsou dobří kamarádi. Za každý splněný úkol získali klíč. Když nasbírali pět klíčů, čekaly je tajemné komnaty, kde za splněné úkoly získali indicie. Po složení indicií se děti dozvěděly, kde mají hledat vysvobozenou princeznu. A opravdu, všechny tři třídy prvňáčků – Animáčci, Bobíci i Cípískové princeznu vysvobodily a děti získaly od princezny Abecedky svou první velkou knihu, kterou samy přečtou úplně celou „ SLABIKÁŘ.“ Prvňáčci si zasloužili nejen Slabikář, ale také velkou pochvalu od p. učitelek za splnění všech úkolů.

Princezna Abecedka