Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuální informace > Testování žáků od 3. ledna 2022

Testování žáků od 3. ledna 2022

Vážení rodiče, od pondělí platí nové opatření MZ ČR, které stanoví následující pravidla:

1) od 3. ledna 2022 probíhá vždy v pondělí a ve čtvrtek antigenní testování všech žáků (i těch s dokončeným očkováním nebo v ochranné lhůtě po prodělání nemoci). Netýká se pouze žáků, kteří doloží potvrzení o negativním Ag testu ne straším 24 hodin nebo PCR testu ne starším 72 hodin.

2) pozitivně testovaný žák odchází domů, čeká na SMS zprávu od KHS s žádankou na PCR test. Výsledek ověřovacího PCR testu je povinen neprodleně nahlásit škole.

3) spolužáci pozitivně testovaného žáka zůstávají do doby oznámení výsledku jeho PCR testu ve škole v režimu izolace od ostatních tříd, nosí roušku celý den a každý den se ráno testují Ag testem.

Děti v ranní družině budou otestovány hned po příchodu.

Mgr. Luboš Čapek