Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy

Štítky:

Školní skleník na jaře

I když se jaro zatím moc nesnaží převzít vládu nad zimou, tak my jsme už připraveni. Vyseli jsme hrášek, řeřichu, ředkvičky, kopr, fazole. Experimentálně dokonce melouny a určitě jsme nezapomněli na osení, abychom mohli přivítat Velikonoce.

Publikováno 5. 4. 2023 10:23

Projekt Pohádky

Od pondělí do středy jsme si v 1.C udělali projekt na téma „Pohádky“. V pondělí jsme navštívili Pohádkové muzeum v Duchcově. Další dny jsme zpracovávali různé úkoly ve třídě. Z naší tvorby jsme si svázali knihy.

Publikováno 5. 4. 2023 10:21

Projektová hodina v hudební výchově

Běžně v hodině hudební výchovy zpíváme, rytmizujeme, poznáváme hudební pojmy, seznamujeme se a posloucháme známé skladby a hudebníky. Naši žáci měli za úkol vytvořit projekt o jednom z našich nejvýznamnějších hudebních skladatelů Bedřichu Smetanovi.

Publikováno 5. 4. 2023 10:20

Krajské kolo zeměpisné olympiády

Dne 29. 3. 2023 se uskutečnilo krajské kolo zeměpisné olympiády v Ústí nad Labem. Soutěž je určena pro všechny, které ve škole zajímá zeměpis, mají znalosti o přírodě i lidské společnosti a baví je sledovat dění ve světě i kolem sebe.

Publikováno 3. 4. 2023 10:37

Předškoláci v ZŠ Osek

V březnu navštívili ZŠ Osek předškoláci z mateřských škol z Hrdlovské a Hornické ulice a z mateřské školy Háj. Děti se zapojily do aktivit s žáky prvních ročníků. Vyzkoušely si Český jazyk s Agátou, matematiku s Matýskem a Anglický jazyk s Polly a Jackem.

Publikováno 3. 4. 2023 10:36

Městská policie v družině

Třetí březnové čtvrteční odpoledne patřilo v naší družince osvětě - dorazila k nám hlídka městské policie v Oseku. Děti příjemnou formou seznámila se základy dopravní výchovy, vysvětlila, jak se chovat v mimořádných situacích a připomněla důležitá telefonní čísla na bezpečnostní složky.

Publikováno 3. 4. 2023 10:34

1.C na tenise v Duchcově

Ve středu 15.3. jsme se vydali autobusem do Duchcova na tenisové kurty. Nejprve jsme si prohlédli okolí kurtů a poté jsme šli do nafukovací haly, kde pro nás měli trenéři připravený program. Zkusili jsme si hrát raketou, hodit míčkem, běhat v žebříku, závodili jsme.

Publikováno 17. 3. 2023 14:36

Lyžařský výcvikový kurz

V úterý 28. února jsme odjeli na lyžařský výcvikový kurz, který měl probíhat už od pondělí, ale kvůli malému množství sněhu jsme museli kurz odložit na další týden. Nikdo nečekal, že nasněží tolik sněhu, abychom mohli odjet jen o jeden den později.

Publikováno 10. 3. 2023 10:22

Projektové vyučování

S 5.A a 5.B jsme opět zpracovali téma na projekt "Mé oblíbené zvíře nebo rostlinka". Výtvarný projev byl různý, ale snaha se počítá. Výstavku obrázků jsme představili ve vestibulu naší školy, aby si ji i ostatní mohli prohlédnout.

Publikováno 10. 3. 2023 10:20

Karneval ve školní družině

Vrcholí období masopustu a masopustem ožila i naše školní družina. Za velkého rámusu řehtaček prošel celou budovou školy průvod dětí, které si samy karnevalové masky vyrobily.

Publikováno 10. 3. 2023 10:18

Pozdrav z lyžařského výcviku

Týden před jarními prázdninami se uskutečnil lyžařský výcvik dvou sedmých tříd v Zadní Telnici. Počasí nám přálo, sněhové podmínky byly slušné a sluníčka a modré oblohy jsme si užívali po celý týden.

Publikováno 10. 2. 2023 13:24

Olympiáda v angličtině

Po poklidném vánočním odpočinku se každoročně přiřítí leden s várkou pololetních písemných prací a zkoušení. Leden však s sebou přináší i smršť různých soutěží a olympiád. Nejinak tomu bylo i letos.

Publikováno 10. 2. 2023 13:21