Úvod > Ze života školy > Akce školy > Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvikový kurz

V úterý 28. února jsme odjeli na lyžařský výcvikový kurz, který měl probíhat už od pondělí, ale kvůli malému množství sněhu jsme museli kurz odložit na další týden. Nikdo nečekal, že nasněží tolik sněhu, abychom mohli odjet jen o jeden den později.

Po příjezdu na Zadní Telnici nás čekala zhruba 150metrová cesta do horské chaty u Nováčka. Po příjezdu do Telnice jsem si myslel, že celý lyžák nebude probíhat zrovna skvěle, protože jsme jeli společně se základní školou z Hrobu. To se ale hned po příchodu na pokoj změnilo a zjistil jsem, že kluci a holky hrobské školy jsou fajn. Mezi nimi jsem si našel i nové kamarády a jednu kamarádku.

První den, kdy probíhalo zařazování do skupin – začátečník, pokročilý a ještě ta nejlepší skupina. Nejdříve jsem byl zařazen do skupiny pokročilých, ale během 2 hodin mě zařadili do té skupiny nejlepších. Další den jsme jezdili na cvičné louce a učili se jezdit na jedné noze. Zkoušeli jsme i snížit se co nejníž, abychom neshodili žádnou branku, která byla postavená z hůlek. Ve středu odpoledne jsme museli dělat oblouky, ale tak abychom měli těžiště co nejníže a byl to takový nácvik na otočku o 360°

Další den jsme měli túru do Adolfova, kde jsme měli různé soutěže Hrob proti Oseku, cestou zpátky jsme se stavili pro trdelník a pak rovnou na oběd. Večer jsme měli test z přednášek a večeření tanec.

V pátek jsme si šli naposledy zalyžovat a na svahu jsme měli závod ve slalomu. Ten kdo už ho měl projetý, tak si mohl jít do bufetu na cvičné louce něco koupit. Ještě nesmím zapomenout na otočky o 360° ve dvojicích, ale to už nevím, jaký den to bylo. Po návratu na chatu nás čekal oběd a vyhlášení lyžařů. Po vyhlášení stačilo jen zabalit a v půl třetí jsme odjížděli autobusem do Oseka.

Nesmím zapomenout říct, že pobyt jsem si moc užil a to už jen hlavně kvůli skvělým majitelům chaty, žákům a učitelům. Je to zážitek, na který nejde zapomenout a klidně bych ho znovu s těmito lidmi zopakoval. A vím že, nejsem jediný.

Tonda Kaiser 7.C

Videa zde: