Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy

Štítky:

Pokusy na doma

Víte co je difúze? Ne? To děti ze 6. ročníku už vědí, že se jedná o smíchávání dvou a více látek, a samy se o tom přesvědčily při svých domácích pokusech. Zkoumaly difúzi brambory a barviva a čaje s teplou i studenou vodou. A ejhle! Zjistily, že probíhá rychleji ve vodě teplé.

Publikováno 18. 12. 2023 20:17

Osmáci v Národním muzeu

Ve čtvrtek 7. prosince jsme se žáky 8. ročníku zavítali do našeho hlavního města. Cílem dějepisné exkurze bylo poznat Národní muzeum. Tento komplex budov jsme za tři hodiny nestihli projít celý, takže se tato exkurze stala jen jakousi "ochutnávkou" a inspirací pro další návštěvu.

Publikováno 18. 12. 2023 20:14

Litvínovský Choroš 2023

V prosinci se konala oblíbená vědomostní soutěž Litvínovský Choroš. Šlo už o 24. ročník, kterého se zúčastnilo 59 týmů, složených ze žáků základních škol Ústeckého kraje. Akci opět pořádala Schola Humanitas v Litvínově.

Publikováno 18. 12. 2023 20:12

Zubr Emil

Zubr Emil je název výukového programu, který připravuje pro žáky 6. ročníků Muzeum města Ústí nad Labem. Program pro naše šesťáky začal společným scénickým čtením příběhu z pravěké vesnice a pokračoval představením technik a materiálů používaných při lovu.

Publikováno 18. 12. 2023 20:09

Mikulášské milosti

Včerejší mikulášská nadílka. Kromě sladkostí dostaly děti podle zásluh i mikulášské milosti - třeba právo navštívit hodinu v jiné třídě, nebo nebýt zkoušen.

Publikováno 6. 12. 2023 11:15

Slavnosti slabikáře

V pátek 24. listopadu se všichni naši prvňáci proměnili ve víly a skřítky. Měli totiž důležitý úkol vysvobodit princeznu Abecedku ze zlé moci čaroděje Negramota. Museli zvládnout 5 důležitých úkolů, které byly prověřením jejich získaných vědomostí a schopností zejména ve čtení, psaní a matematice.

Publikováno 25. 11. 2023 13:33

Projekt Zdravý životní styl 2023

Podzimní projektové dny Základní školy Osek patřily tentokrát péči o zdraví. Děti se setkaly s tématy jako zdravá strava, spánek, pohyb nebo první pomoc. Získané informace pak prezentovaly v podobě dnes populárních podcastů, které si samy natočily a kterými budeme postupně plnit naše webové stránky.

Publikováno 14. 11. 2023 14:04

Suit Up Day

Letošní akci Hrdé školy s anglickým názvem Suit Up Day jsme posunuli zase o kousek dále a zařadili jsme ke společenskému oblečení i tanec. K vidění byla mazurka, skočná polka, ostré paso doble, noblesní polonéza a rychlý twist.

Publikováno 14. 11. 2023 14:02

Logická olympiáda

Jako každý rok, tak i v letošním školním roce proběhla v naší škole Logická olympiáda, kterou pořádá Mensa ČR. Dvacet šest žáků druhého stupně, od 7. do 9. ročníku, řešilo logické úlohy, ke kterým potřebovali pouze vlastní hlavu a tužku s papírem, byť výsledky zapisovali do počítače.

Publikováno 14. 11. 2023 13:57

Přehazovaná

Naše dívky se skvěle předvedly v okrskovém finále v přehazované, které se konalo na konci října na ZŠ Buzulucká v Teplicích. Mladší žákyně obsadily druhé místo, starší dívky pak dokonce zvítězily a postoupily do okresního finále. Tam bohužel zůstaly těsně pod stupni vítězů.

Publikováno 14. 11. 2023 13:56

Drakiáda 2023

Jeden podzimní týden jsme si s dětmi v družině vytvořili toho nejkrásnějšího draka, který možná nepoletí, ale parádu nadělá a třeba i něco vyhraje!

Publikováno 14. 11. 2023 13:55

Jablíčkování v 1.A

V pátek 10. listopadu prožili žáci 1.A projektový den ve znamení voňavých jablíček. Dozvěděli se, že „Kousek jablíčka, krve kapička.“ Teď už víme, že jablíčka obsahují mnoho vitamínů a jsou velice prospěšná pro naše zdraví.

Publikováno 14. 11. 2023 13:54