Úvod > Ze života školy > Akce školy > Jablíčkování v 1.A

Jablíčkování v 1.A

V pátek 10. listopadu prožili žáci 1.A projektový den ve znamení voňavých jablíček. Dozvěděli se, že „Kousek jablíčka, krve kapička.“ Teď už víme, že jablíčka obsahují mnoho vitamínů a jsou velice prospěšná pro naše zdraví.

V matematice jsme řešili slovní úlohy, soutěžili jsme si o „Jablíčkového krále“. Nejlepší byli Zdeněk Šorf, David Leš a Barborka Zárubová. Soutěžili jsme i v českém jazyce, skládali jsme jablíčka tak, aby nám vyšla slova. Poskládali jsme správně obrázky a slabiky. Zazpívali jsme si písničku a vytvořili skupinovou výtvarnou práci.

Po dobře vykonané práci jsme si smlsli na výborných jablečných závinech, řezech a jablečných mlskách, které nám připravili naše šikovné maminky, taťkové i babičky. Tímto jim děkujeme, že nemalým dílem přispěli ke zdaru našeho projektového dne.