Úvod > Ze života školy > Akce školy > Třeťáci na školní exkurzi

Třeťáci na školní exkurzi

10. září navštívili třeťáčci v rámci výuky kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Děti se seznámily s historií a gotickou kulturní památkou. Prohlídka byla obohacena promítáním filmu o přesunu kostela. Dozvěděly se, že kostel zdolal cestu dlouhou 841 m průměrnou rychlostí 2,16 cm za minutu. Tímto přesunem byl zapsán do zlaté knihy Guinessových rekordů tisíciletí. Poté jsme pokračovali za další kulturní památkou, která byla kdysi nazývána perlou Krušných hor.

Zámek stojí přímo nad lomem ČSA a výhled do krajiny je ohromující. Přímo ze zámeckých zahrad jsme viděli obří bagry a rypadla. Určitě jste už poznali, jaký zámek jsme navštívili. Na Jezeří jsme si prohlédli apartmá kněžny a její garderobu, lovecké salonky s výstavou zvířecích trofejí, pokoj alchymisty a co bylo pro nás nejpůsobivější, bylo strašidelné sklepení. Školní exkurze byla pro nás poučná, těžba hnědého uhlí v našem kraji neblaze působí na naší krajinu i na památky, ale existují obětaví lidé, kteří se snaží o jejich záchranu.

most_1.jpg