Úvod > Ze života školy > Akce školy > Čertovská škola

Čertovská škola

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Tohle pořekadlo určitě dobře znáte. My jsme ho trochu pozměnili. Paní učitelky totiž připravily pro děti netradiční (tak trochu strašidelný) večer a noc. Před šestou hodinou večerní se školní dvůr zaplnil dětmi, které si toto malé dobrodružství chtěly vyzkoušet. Ve třídách si děti nejprve připravily pelíšky na spaní. Pak jsme se všichni sešli v tělocvičně, kde už na nás čekala čertovská škola. Nejprve se malé děti trochu bály, ale brzy přišly na to, že čertí nezbedové jsou veselí a samá neplecha. Děti si s nimi užily spoustu legrace a zazpívaly si i čertovské písničky.

Po představení jsme si ještě s kytarou zazpívali na schodech pár pohádkových písniček na dobrou noc a pak už se děti chystaly na spaní. Usnout hned samozřejmě nešlo, bylo potřeba s kamarády probrat čerstvé zážitky, a pak to nezvyklé prostředí... Postupně ale tichý hovor ve třídách ustával a ve škole se rozhostil klid. Ráno nás čekala královská snídaně - maminky napekly bábovky, muffiny, koláče a další dobroty a děti ochutnávaly ode všeho. Pak jsme si uklidili třídy a strávili jsme zbytek dopoledne s pohádkami, hrami a soutěžemi. Při této akci se děti poznaly zase trochu jinak a upevnily přátelské vztahy ve třídě i s paní učitelkou. Na závěr zbývá poděkovat všem paním učitelkám a panu řediteli za čas a trpělivost, maminkám za upečené dobroty a duchcovskému Divadlu M za krásnou pohádku.

certovska_skola.jpg