Úvod > Ze života školy > Školní projekty > Projekt Salmondo

Projekt Salmondo

Salmondo je jednoduchá webová aplikace určená pro žáky, kteří se aktuálně rozhodují, jak budou pokračovat po absolvování základní školy. Naše škola byla na základě minulé spolupráce vybrána do projektu, který  byl před časem připraven předními českými odborníky. Díky psychologickým testům, dotazníkům a dalším nástrojům se žáci dozvědí více o sobě a o tom, jaké studium a profesní cesta by pro ně mohla být ta pravá.

Po úvodním proškolení (učitele i žáků) jsme mohli začít bezplatně testovat. Bylo to ještě v době (v prosinci), kdy deváťáci chodili střídavě do školy.

Ve společnosti se více a více hovoří o potřebě inovací vzdělávání. Salmondo je příkladem služby, která přináší do výuky nový rozměr.

Statistiky ukazují, že se rodiče stále více zamýšlejí nad uplatněním svých dětí. Nabídkou Salmonda, kromě jiného, tak dáváme najevo, že škole na osudu jejich dětí  záleží. Mně, jako výchovné poradkyni a učitelce předmětu Svět práce, Salmondo umožňuje efektivně poskytnout potřebné poradenství všem vycházejícím žákům, a v dnešní době obzvlášť, protože deváťáci měli možnost s aplikací  úspěšně pracovat doma a s výsledky testování mohli seznámit i své rodiče.

Tuto aplikaci ještě v tomto pololetí začnou využívat  i současní osmáci. Budou si zaznamenávat vývoj svých výsledků tak, aby za necelý rok měli snadnější rozhodování.