Úvod > O škole > Projekty > Bezpečně do školy

Bezpečně do školy

Cílem projektu je zvýšení bezpečnosti chodců, především dětí. Je tím míněna jak osvěta, tak přímo použití konkrétních bezpečnostních prvků pro chodce v silničním provozu.Bezpečnostními prvky jsou bezpečnostní návleky a samolepky, které díky reflexnímu povrchu upozorní řidiče, i na základě principu podprahového vnímání, všimnout si chodce na silniční komunikaci, nejen na přechodu pro chodce. Dalším nezanedbatelným prvkem je "důrazný" tvar reflexního prvku. Je jím, řidičům dobře známý znak, "Dej přednost".

Samozřejmě nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu jsou děti při každodenní cestě do školy, neboť ony se teprve seznamují se záludnostmi provozu. Proto je nutné se přednostně věnovat těmto "začátečníkům". Touto skupinou jsou žáci 1. až 4. tříd základních škol. Je nutné jim vštípit návyk na správné chování hlavně při přecházení vozovky. Dá se předpokládat, že děti budou potom zpětně ovlivňovat rodiče a upozorňovat je na jejich nevhodné chování za volantem, kdy bezohledně ohrozí chodce, který se chystá přejít přes přechod. Tento psychologický aspekt bude v rámci poučování dětí zdůrazněn. Děti se budou cítit důležité a rodiče se většinou budou před svými dětmi snažit chovat odpovědněji. Dalším DŮLEŽITÝM ZÁKLADNÍM PRAVIDLEM projektu je pravidlo, že   "CHODCI  NEMAJÍ  ABSOLUTNÍ  PŘEDNOST" !

banner_ichodec02.jpg