Úvod > Ze života školy > Akce školy > Rozloučení s IX. ročníkem a slavnostní předávání vysvědčení

Rozloučení s IX. ročníkem a slavnostní předávání vysvědčení

Poslední dva červnové dny byly na naší škole ve znamení loučení. Jednak loučení s podivným školním rokem 2020/21, který byl téměř celý odučen distančně, druhak s našimi deváťáky.

S tímto školním rokem jsme se loučili s vírou, že ten další rok bude lepší. Nemusí být vlastně lepší, chceme, aby to byl naprosto běžný školní rok, se žáky a žákyněmi ve třídách, tělocvičnách, na hlučných chodbách, zpívajících a účastnících se exkurzí, výletů a soutěží.
V úterý 29. června jsme dostáli tradice a uskutečnili rozloučení s IX. ročníkem. Minulý školní rok se již z epidemiologických důvodů nemohlo uskutečnit, a proto bylo nutné tento rok na naší tradici navázat. Letošní rozloučení bylo postaveno na tanečních dovednostech našich žáků a žákyň. Moderátoři Veronika Prášilová a Jakub Nový se zodpovědně a s vtipem ujali svých rolí. Nejprve nás pozvali do Severní Ameriky na country tanec, následoval návrat do Evropy ptačím tancem a nakonec jsme se dostali až do jižní Afriky, odkud pochází taneční výzva Jerusalema. Jedná se o celosvětové taneční poděkování všem lékařům, sestrám, záchranářům, hasičům, pečovatelům, laborantům, ale i učitelům, kteří museli fungovat v podmínkách daných pandemií covidu-19.
Důležitou událostí během rozloučení byla volba nové školní vlády, tedy krále, královny, písaře a šaška. Tímto jsme definitivně naší školní tradici potvrdili a opětovně se k ní přihlásili. Loučení bylo dojemné a mnoho žákyň se neubránilo slzám. Pedagogové dostali od žáků růže z oseckého květinářství Natura, kterému bychom chtěli velmi poděkovat za spolupráci.  Nakonec následoval poslední odchod ze školy, neboť rozdávání posledního vysvědčení proběhlo v kostele sv. Petra a Pavla.
V důstojné barokní budově kostela jsem se sešli následujícího dne, posledního června. Zde bylo opětovně potvrzeno pokračování další tradice. Slov se ujali p. ředitel Luboš Čapek, p. zástupce ředitele Jan Sklepník a pan starosta Jiří Macháček. Žáci nastoupili na svou poslední školní pouť sehranou choreografií a rodičové se velice často neubránili dojetí.
Slavnostní obřad skončil a žáci a žákyně našich devátých ročníků byli vypuštěni do víru středoškolského života.
Přejeme jim v životě mnoho úspěchu, zdaru, radosti, ale i přesto, že jsou mladí, pevné zdraví!

Rozloučení (více fotografií naleznete ve fotogalerii školy)
  rozloučení 9.tříd (1).JPG rozloučení 9.tříd (69).JPG
  rozloučení 9.tříd (5).JPG   rozloučení 9.tříd (9).JPG
  rozloučení 9.tříd (11)[1].JPG  rozloučení 9.tříd (12).JPG