Úvod > Ze života školy > Akce školy > Olympiáda z anglického jazyka

Olympiáda z anglického jazyka

V úterý 14. ledna se ve škole sešla téměř dvacítka žáků, kteří se chtěli mezi sebou utkat v soutěži, která již řadu let nese název Olympiáda z anglického jazyka. Naši olympionici museli nejprve prokázat, že správně porozumí audionahrávce a dokážou poslechem získané informace správně použít ve větách. Potom je čekala část zkoušky, které se mnozí obávají – rozhovor s komisí. Žáci se nejprve představili, pohovořili o sobě, své rodině a svých zájmech. Pak si vylosovali obrázky vztahující se k určitému tématu a mluvili o nich.

Jak celé klání dopadlo? V kategorii 6. a 7. ročníků se k vítězství „propovídali“ Matyáš Patera (1. místo), Terka Paterová (2. místo) a Jan Masopust (3. místo). Mezi staršími (8. a 9. ročníky) excelovali David Patera (1. místo), Jan Veršing (2. místo) a Lukáš Koutský (3. místo).

Ráda bych jménem obou komisí všem účastníkům poděkovala a všechny také moc pochválila, neboť výkony, které děti předvedly, byly opravdu výborné. Vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí, odvahy a klidu při reprezentaci školy v okresním kole soutěže.