Úvod > Ze života školy > Akce školy > Do světa na lov beze zbraní

Do světa na lov beze zbraní

V průběhu března byla skupinka žáků 6.a požádána o pomoc při sestavování nového atlasu zvířat. Děti se prodíraly různými končinami světa a vrátily se ze svých virtuálních poutí s reportážemi o rozličných zvířatech. Své nově nabyté znalosti malí průzkumníci sepsali do podoby anglicky psaného díla – Animal Atlas.

A protože jejich dílo bylo zdařilé, poslali jsme ho do soutěže časopisu Ready to Read. Potom už nezbývalo než čekat, jestli se na nás neusměje štěstí. Netrpělivě jsme očekávali vydání květnového čísla. Jaká byla naše radost, když úsilí našich reportétů bylo oceněno. Reportáže, které ze svých cest donesli Josífek Halamka, Anička Plevová a Eliška Slonková, byly vybrány jako vítězné a nakladatelství Bridge Publishing House dětem věnovalo zaslouženou odměnu, která jim jistě zpestří studium angličtiny.

Do světa na lov beze zbraní.jpg