Úvod > Ze života školy > Akce školy > Do Berlína za poznáním

Do Berlína za poznáním

Za poznáním, zážitky, ale i zajímavostmi jsme se tentokrát vypravili do pátého největšího města Evropy, německého hlavního města Berlín, které je zároveň i spolkovou zemí. Málokterá metropole se může pochlubit tak bohatou historií odrážející se v architektuře města. Nedávno oslavil Berlín třicetileté výročí pádu zdi, jež oddělovala východní a západní část města od sebe.

Prohlídku Berlína jsme zahájili v části města Berlin-Mitte, kde upoutala naši pozornost turistická atrakce s kultovním názvem „Trabiworld“. Další zastávkou byl „Checkpoint Charlie“, nejznámější hraniční přechod. Zde se spojoval americký sektor města se sovětským. Odsud jsme se přemístili na tzv. „Bebelplatz“ do areálu Humboldtovy univerzity a proslulého bulváru „Pod Lipami“ (Unter den Linden). Jde asi o nejznámější třídu lemovanou stromořadím lip, podle níž dostala své jméno. V polovině listopadu nám přálo počasí, sluníčko svítilo a tak jsme si procházku i s významnými historickými objekty užili. Minuli jsme řadu zahraničních ambasád a dostali se až k symbolu města- tzv. „Braniborské bráně“ (Brandenburger Tor), jejíž výška je 26 metrů. Svou dopolední vycházku jsme zakončili u pietního místa v centru Berlína – Památníku holocaustu. Tento Židovský památník připomíná oběti druhé světové války.

Odpolední program jsme zahájili na „malém Manhattenu“ v oblasti velkých a moderních staveb v blízkosti prvního nádraží na Postupimském náměstí. Nemalým zážitkem prvního dne byla návštěva Říšského sněmu („Reichstagu“), sídla původního parlamentu Německé říše. Zde jsme vystoupali až do skleněné kopule, která sloužila zároveň jako vyhlídka.

Návštěvou známého muzea voskových figurín Madame Tussauds jsme zakončili náš první den v Berlíně. Každý z nás se vyfotografoval s oblíbenými hrdiny ze světa hudby, filmu či sportu nebo politiky.

Druhého dne jsme využili k projížďce lodí po řece Sprévě historickou částí města. Naši exkurzi Berlína jsme zakončili dvěma atrakcemi, a to zoologickou zahradou (součástí je také akvárium se žraloky, krokodýly a dalšími živočichy) a prohlídkou náměstí „Alexanderplatz“ s 368 metrů vysokou televizní věží „Fernsehturm“. Výtahem jsme vyjeli do vyhlídkové restaurace a viděli toto skutečně originální město „jako na dlani“.

Tato pomyslná vycházka do historie Německa se nám velice líbila, děti měly možnost nahlédnout do nevšedního světa památek a zažít atmosféru velkoměsta. Děkujeme CK PRO TRAVEL i panu průvodci Lukáši Zedníčkovi.

berlin_1.jpg