Úvod > Ze života školy > Akce školy > Adapťák úspěšně za námi!

Adapťák úspěšně za námi!

Milí rodičové, máte starost, že je přechod na II. stupeň pro vaše děti náročný? Obáváte se změn v třídním kolektivu, zda vaše dítko zvládne nové učivo, prostředí a střídání učitelů? Naše škola již druhým rokem uspořádala adaptační kurz pro šesté ročníky ve sportovním areálu Klíny.

Jeho cílem je hlouběji se poznat, stmelit třídní kolektiv, v pohodové atmosféře poznat nového třídního učitele a navodit bezpečné klima, které je zárukou úspěšné školní práce. Ubytování a stravu zajistil pan Václav Lidický v penzionu s rodinnou atmosférou Stará škola. Hned v pondělí sice děti z 6.A přivítalo deštivé a chladné počasí, ale dopolední program s metodikem prevence byl i tak nabitý a plný her zaměřených na spolupráci, toleranci a respekt. Odpoledne jsme vyrazili do místní sportovní haly, kde na nás čekalo pokoření lezecké stěny a sportovní aktivity pod vedením instruktorů. V úterý jsme se probudili do slunného rána a pobyt 6.A se chýlil ke konci. Poslední chvilky si děti užívaly v přírodě na Klínech. Třída 6.B dorazila plná očekávání. Po dopoledním programu a obědě jsme se vydali na minigolf a do lanového parku. Večer děti vytvořily třídní erb a pravidla třídy, dokonce zbyla chvilka času na opékání buřtů. Ve středu dopoledne se děti vydaly vyzkoušet adrenalin bobové dráhy a poté je čekala cesta domů. Autobus přivezl poslední skupinu dětí z 6.C. I ony si užily slunečné počasí a zábavný celodenní program. Ve čtvrtek ráno začal nový den budíčkem a krátkou rozcvičkou, sportovní temperament se v třídním učiteli nezapřel. Po vydatné snídani si děti zabalily a houbařením ukončily adaptační maraton. Podle ohlasů byli šesťáci spokojeni a můžeme tedy doufat, že kolektivy těchto tříd budou dobře fungovat. Vzájemné poznávání a sbližování ve škole trvá většinou měsíce, věříme však, že náš adaptační kurz ho nastartoval a podstatně urychlil. Aby měl adaptační kurz smysl, je důležitá účast všech žáků třídy. Děkuji proto za spolupráci rodičům, třídním učitelům a všem dětem, letošní „adapťák“ se opravdu vydařil.

adaptak_1.jpg

adaptak_2.jpg