Drobečková navigace

Úvod > O škole > Projekty > 1,2 milionu pro ZŠ Osek

1,2 milionu pro ZŠ OsekZákladní škola Osek podala v letošním roce hned dvě projektové žádosti o dotace z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Oběma žádostem bylo v nedávné době vyhověno, a tak se škola díky získaným finančním prostředkům může pustit do realizace všech zamýšlených aktivit. Na své plány obdrží osecká základka v rámci první projektové výzvy 989 tis. Kč, v té druhé pak dalších 219 tis. Kč. Celkem tedy více než 1,2 milionu korun. Část prostředků využije škola na zahraniční výjezdy žáků. Již v říjnu tohoto roku se 20 žáků druhého stupně zúčastní týdenní studijní cesty do Berlína. Na začátku listopadu pak zavítá dalších 30 žáků na týden do Londýna. Rozvoj dětského čtenářství podpoří škola nákupem cca 600 knih. Nového vybavení se dočká učebna dílen. Součástí projektu je nákup sad nářadí a také stavebnic Merkur. Obojí snad přispěje ke zlepšení manuálních dovedností a zručnosti žáků.

OPVK_hor_zakladni_logolink_CMYK_cz.jpg