Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Práce dětí > Zdraví v rodině - ankety, fotografie zdravé výživy

Zdraví v rodině - ankety, fotografie zdravé výživy

V rámci Výchovy ke zdraví během distanční výuky byl v 6. ročnících listopad a prosinec zaměřen na aktuální téma: Zdraví. Jeho hodnotu si mnoho z nás uvědomuje, až když onemocní. Otázka byla jasná, zamyslete se nad tím, jak ve vaší rodině pečujete o zdraví. Zde jsou ukázky odpovědí žáků 6.A a 6.B.

Vladimír Beran

Jíme ovoce a zeleninu. Máme pravidelný pohyb venku. Dodržujeme hygienu. Moc nesladíme ani nesolíme.

Natálie Bittnerová

Jíme zdravě, dodržujeme hygienu, pravidelně sportujeme, smějeme se a myslíme pozitivně.

Josef Halamka

Snažíme se zdravě jíst, cvičím, chodíme ven, jezdíme si odpočinout na chatu, když je nám smutno povídáme si, obejmeme se.

Daniel Hanus

Dodržujeme správnou životosprávu, pitný režim, doplňky stravy (vitamíny, minerály), sportujeme, otužujeme se, dodržujeme hygienu a hodně spíme minimálně 8 hodin.

Anna Plevová

Zdravě se stravujeme (dostatek ovoce a zeleniny), a jíme přiměřené množství potravy. Snažíme se o přirozený pohyb - chodíme hodně pěšky a příležitostně si zasportujeme (kolo, turistika, trampolína, ping pong...).

Matyáš Zíta

V mojí rodině se snažíme jíst zdravě a máme pravidelně ovoce a zeleninu. Chodíme často do přírody a na výlety. Nikdo nekouří. Jezdíme na kole, máme sportovní kroužky. Chodíme na pravidelné preventivní prohlídky. Navštěvujeme se pravidelně s rodinou. Často jsme spolu a máme se rádi.

Marek Svoboda

O své zdraví pečujeme tím, že pravidelně chodíme na lékařské prohlídky, dbáme na osobní hygienu. Snažíme se jíst zdravě, hlavně hodně ovoce, zeleniny a mléčných výrobků. Dodržujeme hlavně v létě pitný režim. Chodíme na procházky do lesa. Snažíme se dostatečně odpočívat a mít doma příjemné prostředí.

Jan Špitálský

V naší rodině pečujeme o zdraví tím, že cvičíme, chodíme se celou zimu otužovat do Barbory, Jím více ovoce než zeleniny, mám rád kefír, málo se oblékám a chodím se psem na dlouhé procházky.

Kristýna Jiříčková

Snažíme se zdravě vařit, dáváme na sebe pozor, aby se nám nic nestalo, nekupujeme minerálky atd.

Jaké důvody vedou kuřáka k odvykání kouření? Na tuto anketní otázku odpovídali žáci 7.ročníků.

Zde jsou jejich názory:

Štěpán Diviš

Může začít mít strach, že dostane rakovinu a že kvůli tomu může umřít.

Jakub Málek

Zdravotní: rakovina plic, nemoci srdce, nemoci horních cest dýchacích... Finanční: cigarety stojí dost peněz. Partnerské: jeden nekouří a druhý kvůli tomu přestane.

Tereza Paterová

Důvody proč kuřáci odvykají jsou především zdravotní rizika jako třeba rakovina jazyka nebo plic. Také společenská situace např. páchnoucí ruce, ústa nebo žluté zuby. Také je dnes moderní nekouřit.

Vít Hokr

Důvody, které vedou k odvykání kouření jsou: můžeš dostat rakovinu plic, kardiovaskulární onemocnění a rozedma plic. Dále to může mít neblahý vliv na osoby, kteří nekouří ale vdechují kouř od aktivního kuřáka.

Aneta Neknězová

Třeba to vadí partnerovi, dětem nebo má hodně zničené plíce nebo prostě už kouřit nechce.

Žáci 7. ročníku měli také za úkol poslat foto nějaké zdravé a pestré dobroty.

zdravá výživa (2).jpeg     zdravá výživa (3).jpg      IMG-20210111-WA0002.jpg     20210109_123936.jpg

zdravá výživa (1)[1].jpg