Úvod > Ze života školy > Exkurze > Dějepisná exkurze 8. ročníku na Pražský hrad

Dějepisná exkurze 8. ročníku na Pražský hrad

Ve čtvrtek 14. října jsme v rámci dějepisné exkurze navštívili se žáky VIII. ročníku naše hlavní město. Od naší školy jsme vyrazili autobusem již před půl osmou, abychom před Prahou prostáli zhruba půlhodinu v kolonách. Místo, kde jsme vstoupili na pražskou půdu, byl Pohořelec, ležící na začátku Hradčan. Prošli jsme kolem Černínského paláce a Lorety na Hradčanské náměstí. Odtud jsme zamířili přímo na Pražský hrad. Ujaly se nás paní průvodkyně, které skvěle Hrad znaly a výborně nás s ním seznámily. Prošli jsme katedrálu sv. Víta, Starý královský palác a nakonec jsme zhlédli pohádkovou Zlatou uličku. V místech pod prezidentskou kanceláří se žáci rozdělili do deseti skupin a dostali pracovní listy. Zde počala exkurzní soutěž. V Nerudově ulici jsme poznávali domovní znamení, obdivovali jsme zvlněný malostranský chrám sv. Mikuláše, prošli korunou království českého, tedy Karlovým mostem směrem na Staroměstské náměstí. Zde jsme poznávali jednotlivé stavby a místa spjatá s českou historií. Pařížskou ulicí, známou „lidovými“ cenami vystavovaných výrobků jsme prošli kolem Staronové synagogy stojící v bývalém židovském ghettu.

Věřím, že žáci ocenili, že naše sídelní město je opravdovým skvostem mezi světovými metropolemi a že ani déšť nikomu nezkazil náladu. V autobusu jsme vyhodnotili soutěž a třem vítězným družstvům jsme předali sladké odměny.

Praha.jpg DEX (11).jpg     DEX (10).jpg

DEX (12).jpg   DEX (14).jpg