Úvod > Pro rodiče a žáky > Aktuální informace > Prevence rizikového chování

Prevence rizikového chování

Vstup do nového roku 2023 žáci všech ročníků druhého stupně zahájili prevencí rizikového chování s lektorkou Mgr. Monikou Podlahovou. Šestáci začali povídáním o bezpečném pohybu na internetu, aby věděli, jaká jsou jeho rizika sociální i zdravotní. Dověděli se, co je to digitální stopa a jak se pustit do detoxu. Mnoho dětí se totiž přiznalo, že na sociálních sítích či hraním her tráví většinu svého volného času. Žáci sedmých ročníků zase zkoumali svůj vnitřní svět, připomněli si, že za výbuchy smíchu, pláče i vzteku stojí hormony. Osmáci se zaměřili na hrozbu energetických nápojů, jaké dopady může mít pití těchto nápojů na srdce a vůbec na jejich celkový vývoj. Pak přišly na řadu e-cigarety, které se celosvětově staly trendovou záležitostí, a další návykové látky. Rizika sexuálního života, pohlavní zralost, předčasné těhotenství a bezpečné rande bylo zase téma, které doslova rezonovalo u devátých ročníků.