Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy

Štítky:

Projekt Zdravý životní styl 2023

Podzimní projektové dny Základní školy Osek patřily tentokrát péči o zdraví. Děti se setkaly s tématy jako zdravá strava, spánek, pohyb nebo první pomoc. Získané informace pak prezentovaly v podobě dnes populárních podcastů, které si samy natočily a kterými budeme postupně plnit naše webové stránky.

Publikováno 14. 11. 2023 14:04

Suit Up Day

Letošní akci Hrdé školy s anglickým názvem Suit Up Day jsme posunuli zase o kousek dále a zařadili jsme ke společenskému oblečení i tanec. K vidění byla mazurka, skočná polka, ostré paso doble, noblesní polonéza a rychlý twist.

Publikováno 14. 11. 2023 14:02

Logická olympiáda

Jako každý rok, tak i v letošním školním roce proběhla v naší škole Logická olympiáda, kterou pořádá Mensa ČR. Dvacet šest žáků druhého stupně, od 7. do 9. ročníku, řešilo logické úlohy, ke kterým potřebovali pouze vlastní hlavu a tužku s papírem, byť výsledky zapisovali do počítače.

Publikováno 14. 11. 2023 13:57

Přehazovaná

Naše dívky se skvěle předvedly v okrskovém finále v přehazované, které se konalo na konci října na ZŠ Buzulucká v Teplicích. Mladší žákyně obsadily druhé místo, starší dívky pak dokonce zvítězily a postoupily do okresního finále. Tam bohužel zůstaly těsně pod stupni vítězů.

Publikováno 14. 11. 2023 13:56

Drakiáda 2023

Jeden podzimní týden jsme si s dětmi v družině vytvořili toho nejkrásnějšího draka, který možná nepoletí, ale parádu nadělá a třeba i něco vyhraje!

Publikováno 14. 11. 2023 13:55

Jablíčkování v 1.A

V pátek 10. listopadu prožili žáci 1.A projektový den ve znamení voňavých jablíček. Dozvěděli se, že „Kousek jablíčka, krve kapička.“ Teď už víme, že jablíčka obsahují mnoho vitamínů a jsou velice prospěšná pro naše zdraví.

Publikováno 14. 11. 2023 13:54

Nové číslo Čtyřlístku

Nový školní rok znamená nový začátek, nové známky, nové zážitky a často i nová přátelství... Přeji vám, aby pro vás školní rok 2023/2024 něco znamenal a dosáhli jste vytoužených úspěchů a užili si přitom spoustu srandy, na kterou budete rádi vzpomínat.

Publikováno 3. 11. 2023 10:44

Oslava Evropského dne jazyků

Léto uteklo jako voda, naše nesmělé pokusy o objednání si zmrzliny v cizím jazyce jsou dávno ty tam, a tak bylo nutné vzdát jazykům hold a oslavit zářijový svátek Evropský den jazyků.

Publikováno 12. 10. 2023 9:42

Planetárium Most

Dne 5. října vyrazily 5. ročníky na exkurzi do Planetária Most. Z pozorného naslouchání zajímavému výkladu a aktivního zapojení se žáků do diskuze bylo zřejmé, že téma Sluneční soustavy většinu páťáků velmi zaujalo.

Publikováno 12. 10. 2023 9:36

Divadelní představení

Letošní školní rok začaly 8. a 9. ročníky  návštěvou divadla dříve než ostatní roky, už 8. září. Výhodou bylo, že samotné divadlo Most nám financovalo dopravu.

Publikováno 12. 10. 2023 9:32

Okresní přebor škol v přespolním běhu

Na konci září se v Teplicích na Bílé cestě konal okresní přebor školních družstev v přespolním běhu. Běh na dlouhé tratě je velmi náročný a někdy je obtížné přesvědčit dostatek závodníků. Za naši školu se zúčastnil maximální možný počet 36 žáků - šest družstev ve třech věkových kategoriích.

Publikováno 12. 10. 2023 9:30

1000 let české historie během jediného dne

Žáci sedmých tříd se 4. října v rámci letošních dějepisných exkurzí dostali do oblasti Libochovicka, kde objevili více jak 1000 let starší české historie. Navštívili středověký hrad Hazmburk, keltské hradiště u Stradonic a prohlédli si majestátní Oldřichův dub v Peruci.

Publikováno 6. 10. 2023 10:01