Úvod > Ze života školy > Akce školy

Akce školy

Štítky:

Projekt multikultura a svět

Jak název letošního školního projektu napovídá, budeme s dětmi trajdat po světě a objevovat cizí kultury. Co na tom, že to bude putování, při němž nepřekročíme hranice ČR.

Publikováno 7. 11. 2021 23:32

Časopis Čtyřlístek 1/2021/2022

Máme tu nový školní rok a s ním i první číslo našeho časopisu Čtyřlístek, na jehož vydání se tentokrát podíleli převážně žáci 6. ročníku a účastníci halloweenské výzvy. Cílem této výzvy bylo se s ostatními podělit o strašidelné historky, básně a zajímavé výtvory.

Publikováno 7. 11. 2021 23:20

Halloween v 1. třídách

Poslední den před podzimními prázdninami si naši prvňáčci opravdu užili.

Publikováno 30. 10. 2021 11:47

Halloweenská výzva!

Blíží se Halloween, předvečer svátku Všech svatých. Děti mají tento svátek spojený převážně s vydlabáváním dýní, s kostýmy a lampionovým průvodem. Zároveň je pro ně Halloween dnem strašidel a nástrah, což se promítlo i do zpracování Halloweenské výzvy.

Publikováno 29. 10. 2021 12:40

Výhra v soutěži Summer holidays are here!

V závěru loňského školního roku jsme se s žáky sedmého ročníku rozhodli, že se pokusíme navázat na jarní úspěch mladších spolužáků, a tak jsme nelenili a vrhli se na plnění soutěžních úkolů z červnového vydání časopisu Ready to Read.

Publikováno 29. 10. 2021 10:06

Multikultura ve 3.C

V rámci projektu Multikultura jsme se ve 3. C  seznamovali se Dnem mrtvých, který se slaví v Mexiku. Hledali jsme rozdíly mezi českými Dušičkami a zahraničním Halloweenem.

Publikováno 29. 10. 2021 9:37

Suit-up den

Je tu opět říjen a s ním i populární akce Hrdé školy SUIT UP DAY. Sešli jsme se ve společenském oblečení a všem to opravdu slušelo. Galantnost a etiketa nám dávno nejsou cizí a tak jsme hravě zvládli modelové situace společenského chování.

Publikováno 21. 10. 2021 14:47

Dějepisná exkurze na Pražský hrad

Ve čtvrtek 14. října jsme v rámci dějepisné exkurze navštívili se žáky VIII. ročníku naše hlavní město. Od naší školy jsme vyrazili autobusem již před půl osmou, abychom před Prahou prostáli zhruba půlhodinu v kolonách.

Publikováno 15. 10. 2021 13:37

Evropský den jazyků 2021

Po roční vynucené přestávce jsme na naší škole opět uspořádali oslavu Evropského dne jazyků, kterým si 26. září připomínáme jazykovou rozličnost na území starého kontinentu. My jsme si oslavu nechali pěkně na pondělí 27. září, kdy žáci 5. – 9.

Publikováno 9. 10. 2021 22:57

Vláčkem na Moldavu

Za hřejivými slunečními paprsky jsme se s dětmi vypravily vláčkem na Moldavu, kde děti čekala krátká procházka přírodou. Děti si výlet užily, především pak cestu vlakem zpestřenou zhasnutým světlem v tunelech.

Publikováno 1. 10. 2021 15:27

ŠvP Valdek - II. stupeň

Letošní adaptační kurz jsme se rozhodli uskutečnit nedaleko Rumburku v kempu Valdek pod vedením agentury Pac, která se specializuje na letní tábory a školy v přírodě. Kurzu se zúčastnili šesté ročníky a třída 5.B, třídní učitelé, asistentky a školní metodik prevence.

Publikováno 1. 10. 2021 0:09

ŠvP Netopýr - I. stupeň

Konečně jsme se dočkali a po velmi dlouhé době vyrazili do školy v přírodě, která pro nás byla před pár lety naprostou samozřejmostí. Teď naopak většina dětí od druhé do páté třídy odjížděla poprvé od rodiny. Nevěděli jsme, jak tuto skutečnost zvládnou, ale byli jsme všichni příjemně překvapeni.

Publikováno 29. 9. 2021 22:10