Úvod > Ze života školy > Akce školy > Ohlédnutí za distanční výukou

Ohlédnutí za distanční výukou

zpátky do lavic (1).jpg

Na začátku května usedli žáci opět do svých lavic, rozdali si zbylé vánoční dárky, dostali pololetní vysvědčení a postupně si připomněli, k čemu slouží tabule, sešity, pera a školní zvonění… Pro všechny to byl po tolika měsících nezvyk a nebylo jednoduché ráno vylézt z postele, upravit se a připravit si všechny pomůcky dle rozvrhu. Hned první den žáky čekalo antigenní testování, které zvládli na jedničku. Po prvních týdnech školy se můžeme ohlédnout za některými aktivitami distanční výuky, na které mohou žáci ve škole společně zavzpomínat a podělit se o své zkušenosti při plnění různých úkolů. V rámci rotační výuky se žáci "vypravili" na virtuální prohlídku elektrárenského provozu jaderné elektrárny Temelín a zúčastnili se i preventivních online přednášek. S paní lektorkou si deváťáci povídali o reprodukčním zdraví, nahlédli do rozdílného světa mužů a žen, probrali odpovědné sexuální chování a pohled společnosti na sexuální orientace. Osmáci se seznámili s rizikovými faktory návykových látek v období dospívání a s tím, kam kráčet a jak nepodlehnout. Sedmáci si povídali o poruchách příjmu potravy, o nových typech a o tom, jaký mají vliv média a módní trendy na vznik a průběh tohoto onemocnění. Šesťáci reagovali na to, jaké jsou plusy a mínusy online prostředí a možná zdravotní rizika online světa. Bylo to užitečné zakončení rotační výuky. Teď už si jen užijeme společné chvíle, které nám zbývají do konce školního roku.

ÚHLY KOLEM NÁS

IMG_4091.jpg IMG_20210420_100324_912.jpg úhel (3).jpg úhel (4).jpg